1. Exim.MasterPage.BreadcrumbsWithoutContainer.ListItem
 2. Kuba
 3. Kuba
 4. Holguín
 5. Krásy Kuby s prodloužením all inclusive v Hoguín – 7 nocí

Krásy Kuby s prodloužením all inclusive v Hoguín – 7 nocí

 • Česky mluvící průvodce a delegát
 • Méně turistická část Kuby
 • Santiago de Cuba/UNESCO
 • Ochutnávka rumu, piva, kakaa
 • Kombinace poznání a koupání
 • Popis okruhu
  1. DEN: Odlet z Prahy přímým letem,  přílet na mezinárodní letiště Holguín. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
  2. DEN: Odjezd do města Holguín, panoramatická prohlídka historické části města. Poté přejezd na vyhlídkové místo Loma de la Cruz, kde budete mít na vrcholku u dřevěného kříže z roku 1790 překrásný výhled na město, a návštěva továrny na výrobu doutníků. Pokračování do druhého největšího města Kuby Santiaga de Cuba, které se považuje na nepsané hlavní město karibské části ostrova. Město, které je právem považované za klenot východní části Kuby, je směsicí unikátní architektury, malebné zeměpisné polohy a vlivů jak kubánských, tak francouzských – díky osadníkům, kteří sem putovali z nedalekého Haiti. Návštěva poutního místa Basilica del Cobre nedaleko města, kde se nachází velmi oblíbená soška černé Madony, ochránkyně mořeplavců. Oběd v místní restauraci. Odpoledne návštěva místního pivovaru – prohlídka a ochutnávka tří druhů piv. Ubytování, večeře.
  3. DEN: Prohlídka města Santiago de Cuba. Město založil španělský conquistador a první kubánský guvernér Diego Velázquez de Cuéllar v roce 1515 jako druhou osadu na ostrově. Santiago de Cuba, rodiště světoznámého rumu Bacardi – o čemž se ostatně přesvědčíte v místním muzeu (prohlídka, ochutnávka Ron Santiago), ukrývá například katedrálu Nuestra Senora de la Asunción na náměstí Parque de Cespédés. Za vidění stojí též nejstarší kubánský palác Casa de Diego Velázquez z počátku 16. století, muzeum kubánského národního povstání v kasárnách Moncada nebo pevnost Castillo de San Pedro de la Roca bránící přístav před bukanýry. Tato pevnost, od roku 1997 pod patronací UNESCO, je součást prohlídky. Oběd, večeře.  
  4. DEN: Přejezd do města Baracoa viaduktem La Farola, malebnou horskou krajinou. Po cestě zastávky na focení a pozorování přírody. Příjezd do města – prohlídka města, které se považuje za nejstarší na Kubě a vzniklo přesně v zátoce, kde Kolumbus o dvacet let dříve vstoupil na toto území. Místní kostel se dokonce pyšní dřevěným křížem, který sebou objevitel tehdy přivezl, i když dneska je dokázáno, že tato relikvie je pouze legendou. Oběd, večeře.  
  5. DEN: Dopoledne přejezd do Finca Duaba, včetně absolvování tzv. kakaové procházky, včetně ochutnávky. Celá oblast je vyhlášená pěstováním kokosu, kakaa a výrobou čokolády a nejrůznějších dobrot. Dozvíte se tedy mimo jiné, co se skrývá za tajemným označením „cucurucho“. Pokračování do Rancho Toa na projížďku lodí a oběd. Odpoledne přejezd do NP Mensura do oblasti Pinares de Mayari. Ubytování, večeře.
  6. DEN: Přejezd do oblasti Salto del Guayabo. Krátká procházka po ekologické stezce kolem vodopádů Guayabo, která končí u přírodního jezírka. Pokračování cesty do Cayo Saetía, malý ostrov o rozloze 42 km2 (oběd). Dříve sem jezdili výhradně prominentní hosté z řad politiků, pro které zde byla vybudována soukromá rezervace s vlastní pláží. Raritou ostrova je mimo velkého množství exotických rostlin a zvířat i nečekaně mnoho antilop, zeber, buvolů a dokonce velbloudů a pštrosů, pro které není Kuba původní domovinou. Tato zvířata sem byla dovezena v roce 1960, kdy zde byla založena „africká obora“ a přizpůsobila se novému prostředí. V 70. a 80. letech minulého století se ostrov stal oblíbenu loveckou oblastí, je ale přísně regulován, aby se nenarušovala rovnováha životního prostředí. Možnost koupání. Odpoledne pokračování do oblasti Guardalavaca do plážového pobytu. Ubytování, all inclusive.
  7. DEN: Volno na pláži, pobyt all inclusive
  8. DEN: Volno do transferu na letiště, odlet přímým letem zpět do Prahy
 • Cena zahrnuje
 • Cena zahrnuje: mezinárodní letenku, během okruhu na 7 nocí (5 nocí ***/**** okruh polopenze, 2 noci **** all inclusive pobyt na pláži), dopravu, vstupy, ochutnávky, 5x oběd, česky mluvícího průvodce během okruhu, služby česky mluvícího delegáta během pobytu na pláži, transfery

  Cena nezahrnuje: cestovní a covid pojištění (možno do ceny dodat), vízovou kartu, spropitné místním řidičům a průvodcům

 • Poznámka
 • MINIMÁLNÍ POČET ÚCASTNÍKU: 16

  ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA.

Fotogalerie

 • Bahia de Bariray
 • Západ slunce
 • Cristofo Colombo
 • El Yunque
 • Pláž Guardalavaca
 • Maják Faro de Punta
 • Monument hrdinů Santiago de Cuba
 • Pláž Cayo Seatia