Fauna a flóra Malajsie

Malajsii téměř ze 70 procent pokrývá tropická džungle, formující zdejší faunu a flóru do neskutečné pestrosti s nepřeberným množstvím rostlinných i živočišných druhů.

V deštných pralesích rostou orchideje, masožravé květiny, keře a kapradiny, celá řada exotického koření a daří se zde i čaji. Unikátním místním endemitem je gigantická rostlina raflésie s téměř metrovými květy.

Do přírody jako do velkého safari

Podle odhadů obývá území Malajsie až 20 procent světových živočišných druhů včetně 210 druhů savců. Typickými zástupci fauny jsou velké kočkovité šelmy jako levharti a divoké kočky, naopak k těm nejvzácnějším se řadí tygři, medvěd pyskatý, sumaterští nosorožci či bornejská fousatá prasata.

V džungli je k vidění na 10 druhů opic, převážně hulmanů, makaků, gibbonů, ale také orangutanů, přes 600 druhů ptactva a 250 druhů plazů, k nimž patří i silně jedovatá kobra královská či vodní zmije. To vše doplňují tisíce druhů rozličného hmyzu a pavouků, zahrnující nádherné motýly, obří brouky, velké sršně, divoké včely nebo všemožné typy mravenců a škorpiónů.