Flóra a fauna Malediv

Flóra Malediv

Nejvýznamnější plodinu Malediv představuje kokosová palma, která se pěstuje po celém maledivském souostroví. K nejrozšířenějším zemědělským plodinám patří kukuřice, batáty, proso a další druhy obilovin.

Maledivy-06.jpg

Pěstuje se zde také množství stromů a keřů, ke kterým patří chlebovníky, arekové palmy, fíkovníky, banánovníky, mangovníky, dále také papája a melouny. Některé resorty si dokonce celou řadu ovoce pěstují vlastní.

Maledivská fauna

Nejkrásnější a nejzajímavější živočichy najdete pod mořskou hladinou. Žijí zde korálové rybky, krabi, želvy, žraloci, rejnoci, mečouni, tuňáci a obří želvy. Na všech maledivských ostrovech se můžete setkat s hady, chameleóny, varany a ještěrkami (agamy a scinkové).

Největší skupinou ptactva jsou migrující rackové a rybáci, kteří se vyskytují po celém souostroví. Nejhezčím ptákem Malediv je pestrobarevný papoušek alexandr, který patří k nejhlučnějším zde žijícím zvířecím druhům. Na pobřeží můžete narazit na brodivé ptáky, jako jsou čejky, vodouši a bekasíny. Neobydlené ostrovy poskytují domov volavkám.