Majjistral park

Lokalita: Malta Malta Majjistral park
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Přírodní a historický park Majjistral

První přírodní národní park na Maltě byl vyhlášen v roce 2007. Jedná se o oblast plnou vzácných naturálních, historických a archeologických nalezišť Il-Majjistral. Můžete se zde zúčastnit organizovaného šnorchlování, výletů s průvodcem nebo vyrazit na některou z pěti turistických stezek.

Il-Majjistral se rozkládá na severozápadě Malty a zahrnuje 6 kilometrů chráněného pobřeží od věhlasné pláže Golden Bay k zábavní vesnici Pepka námořníka. Z hlavního města Valletty je to sem asi 20 kilometrů. Nejbližší letoviska jsou Mellieha, CirkewwaQawra.

Co uvidíte v NP Il-Majjistral

Národní park Il-Majjistral charakterizují útesy, nevýrazné kopce, krasové plošiny, mělká údolí a malebné pobřeží s krásným výhledem na ostrov Gozo. Roste zde na 430 rostlinných druhů včetně mimořádně vzácných orchidejí, levandulí a heřmánků.

Vyskytuje se tady tucet druhů ptáků, např. pěnice bělohrdlá, skřivánek krátkoprstý nebo buřňák středomořský. Se savců v parku žije ježek alžírský, lasice a různé druhy netopýrů, plazy zastupuje chameleon, scink válcovitý či štíhlovka žlutozelená.

  • Neváhejte tedy a navštivte Majjistral park na Maltě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím