Mdina

Lokalita: Malta Malta Mdina
Typ: Město

Náš názor

Krásy mlčícího města Mdina

Historickým klenotem a jedním z nejhezčích míst Malty, které navíc bylo do roku 1565 hlavním městem ostrova, je „tichá“ či „mlčenlivá“ Mdina. V malebných úzkých uličkách tohoto středověkého města jako kdyby se skutečně zastavil čas. Zdejší atmosféru si můžete vychutnat netradičně například během jízdy kočárem.

Mdina leží asi 12 kilometrů západně od současné metropole Valletty. Navazuje na ni město Rabat, k pobřeží Středozemního moře je odsud zhruba 6 kilometrů. V blízkém okolí najdete další atrakce jako obří kostel Mosta se třetí největší kopulí v Evropě, zahrady Buskett či oddechovou zónu Ta Qali s parkem, piknikovým areálem, sklárnou, fotbalovým stadiónem a leteckým muzeem.

Račte vstoupit do Mdiny historické

V Mdině vás čeká množství památek včetně paláců, kostelů, kaplí, strážních věží a mohutných středověkých hradeb. Právě z městského opevnění (terasa Bastilion Square) se otevírá parádní výhled na velkou část ostrova. Navštívit lze také Přírodovědecké muzeum nebo Katedrální muzeum s velkým množstvím obrazů, církevních a archeologických předmětů i sbírku dřevorytů od Albrechta Dürera.

Do Mdiny, jejíž historie sahá až do dob arabských vládců ostrova, vedou dvě brány: starší Řecká z 8. století a známější Mdinská z 18. století. Centrum tvoří katedrála svatého Pavla, postavená koncem 17. století na místě zničeného normanského kostela.

  • Neváhejte tedy a navštivte Mdinu na Maltě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím