Modrá laguna

Lokalita: Malta Malta Modrá laguna
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Magická a frekventovaná Modrá laguna

K největším lákadlům Malty bezpochyby patří Modrá laguna, romantická část pobřeží ostrova Comino s úžasně tyrkysovou vodou a s dobře viditelným dnem. Užijí si tady všichni milovníci vodních radovánek a při menším počtu návštěvníků také nadšenci do šnorchlování a potápění.

Modrou lagunu (maltsky Bejn IL-Kmiemen, anglicky Blue lagoon) vymezují na východě kamenité břehy Comina a na západě několik nevelkých skalisek v čele s ostrůvkem Cominotto, vystupujících ze Středozemního moře. Ve skutečnosti se tedy nejedná o žádnou lagunu, nýbrž o úzký, mělký průliv mezi uvedenými přírodními útvary.

Užijte si koupání v Modré laguně

Proslavená Modrá laguna se řadí k nejfrekventovanějším lokalitám Maltského souostroví, proto očekávejte množství turistů připlouvajících každou chvíli na výletních lodích. Kvůli nim tady zároveň vyrostly stánky s občerstvením, restaurace, toalety, půjčovna lehátek se slunečníky a nechybí ani nabídka vodních sportů.

Požitek z koupání v Modré laguně si však rozhodně nenechte zkazit. Nenajdete tady sice žádnou písečnou pláž, nicméně odpočinek na kamenitých útesech má také něco do sebe.

  • Neváhejte tedy a navštivte Modrou lagunu na Maltě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím