Popeye Village

Lokalita: Malta Malta Popeye Village
Typ: Muzeum nebo galerie

Náš názor

V Popeye Village se budete cítit jako ve filmu

Základ vesnice Pepka námořníka (Popeye Village) tvoří kulisy z filmu stejného jména. Jedná se o oblíbenou rodinnou atrakci se spoustou zábavy pro každého v prostředí romantické přírody severozápadního maltského pobřeží.

Zábavní park Popeye Village leží nad zálivem Prajjet (Anchor Bay) asi 2 kilometry západně od městečka Mellieha. Je to na konci asi tisíc metrů široké šíje, spojující se zbytkem pevniny poloostrov Marfa. Lze k němu přijet autem i autobusem hromadné dopravy.

Pepek námořník vás vítá

Pepkova vesnice vznikla za několik měsíců jako kulisy pro hraný film Pepek námořník (Popeye, rok výroby 1980, režie Robert Altman, hlavní role Robin Williams, Shelley Duvall, Ray Walston, Paul L. Smith a Paul Dooley). Zatímco film příliš úspěšný nebyl, kulisy potkal opačný osud.

V areálu Popeye Village najdete takřka 2 desítky pitoreskních domků, malé kino promítající samozřejmě krátký film o Pepkovi a filmařské muzeum. Děti si užijí divadelní představení i řadu soutěží. K dispozici je hřiště s hradem, restaurace, prodejna suvenýrů a v moři malý vodní park.

  • Neváhejte tedy a navštivte Popeye Village na Maltě.

Podobná místa