Rabat

Lokalita: Malta Malta Rabat
Typ: Město

Náš názor

Rabat, místo pobytu apoštola Pavla

Jeskyně, vily, katakomby, kostely… k hlavním historickým lákadlům ostrova patří město Rabat. I když těží především ze sousedství nádherné Mdiny, sám nabízí několik zajímavých míst, která byste při cestování Maltou neměli opominout.

Rabat (maltsky Ir-Rabat, kolem 12 tisíc obyvatel) se nachází v centrální části Malty. K útesům na jižním pobřeží je odsud asi 5 kilometrů, metropole Valletta leží zhruba 12 kilometrů východně. V blízkosti se ukrývají i další atrakce jako zahrady Buskett, megalitické chrámy Hagar Qim a Mnajdra (UNESCO) či přírodní rezervace Majjistral park.

Vstupte do nitra katakomb a užasnete

Rabat je dodnes předměstskou částí bývalého administrativního centra Mdiny. V jeho srdci se skví kostel sv. Pavla a vedle něj vchod do stejnojmenné jeskyně, v níž prý apoštol Pavel přebýval po svém ztroskotání na ostrově. Ještě starší jsou odkryté pozůstatky starověké římské vily Domus Romana, zahrnující malé muzeum s expozicí věnovanou Římanům na Maltě.

Turisticky nejlákavější jsou katakomby sv. Pavla a sv. Agáty ze 4. a 5. století. Bludiště chodeb, kde byli pohřbíváni první křesťanští obyvatelé ostrova, se pyšní barevnou freskovou výzdobou z 12. až 15. století. Za vidění stojí i kostel sv. Dominika a Panny Marie a další pamětihodnosti.

  • Neváhejte tedy a navštivte Rabat na Maltě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím