Pláže na Maltě

Moře je na Maltě průzračné a čisté, vhodné ke koupání, potápění a šnorchlování. Nenajdete zde kilometry dlouhých písečných pláží, ale ty, které se tu nacházejí, určitě stojí za návštěvu.

Doporučujeme nejlepší maltské pláže

Severovýchodní pobřeží Malty

Mellieha Bay

Více než kilometr dlouhá písečná pláž je největší a také nejnavštěvovanější na Maltě. Mellieha Bay nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi. Vstup do moře je zde velice pozvolný a moře vyhřáté. V bezprostřední blízkosti pláže jsou stánky s občerstvením a nabídkou vodních sportů.

Armier Bay

Stranou turistických středisek leží menší přírodní písečná pláž s okouzlujícím výhledem na sousední ostrovy Gozo a Comino.

Jihozápadní pobřeží Malty

Golden Bay

Golden Bay neboli Zlatá zátoka je jednou z nejznámějších a turisticky nejoblíbenějších pláží na Maltě. V její blízkosti se nachází parkoviště, autobusová zastávka a přímo na ní naleznete kavárnu. Stezkou podél pobřeží se můžete projít na pláže Ghajn Tuffieha a Gnejna Bay, blízko se nachází i vyhlášená Popeye Village.

Ghajn Tuffieha

Menší písečná pláž přístupná po schodech s prudším vstupem do moře. Je velmi oblíbená mezi příznivci šnorchlování. Nad pláží se tyčí opuštěná strážní věž Ghajn Tuffi-eha.

Gnejna Bay

Oblíbená, asi 150 m dlouhá písečná pláž na severovýchodě ostrova, v jejíž bezprostřední blízkosti se nachází stánek s občerstvením a parkoviště.

Malta-Uzasne-maltske-pobrezi-je-plne-romantickych-zakouti.jpg

Paradise Bay

Malá, úzká a písečná pláž je opravdovým rájem. Jedná se o oblíbené místo pro koupání a šnorchlování. Pláž je přístupná po schodech a naleznete zde i restauraci.

St. George´s Bay

Malá městská písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, která bývá během letních měsíců hojně navštěvovaná.

Pretty Bay

Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře vhodná pro rodiny s dětmi se nachází v centru městečka Birzebbuga na východním pobřeží ostrova.

Ostrov Comino

Santa Marija Bay

Úzká písečná pláž s pozvolným vstupem do moře a křišťálově čistým mořem na ostrově Comino. Je vzdálena asi 20 minut chůze od proslulé Modré laguny.

Ostrov Gozo

Ramla Bay

Největší a nejkrásnější pláž na ostrově Gozo s načervenalým pískem, která ani během letních měsíců nebývá přeplněná. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází stánek s nabídkou občerstvení a vodních sportů.