Pláže na Maltě

Moře je na Maltě průzračné a čisté, vhodné ke koupání, potápění a šnorchlování. Nenajdete zde kilometry dlouhých písečných pláží, ale ty, které se tu nacházejí, určitě stojí za návštěvu.

Doporučujeme tyto maltské pláže

Mellieha Bay

Více než kilometr dlouhá písečná pláž je největší a také nejnavštěvovanější na Maltě. Nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi. Vstup do moře je zde velice pozvolný a moře vyhřáté. V bezprostřední blízkosti pláže jsou stánky s občerstvením a nabídkou vodních sportů.

Golden Bay

Golden Bay neboli Zlatá zátoka je jednou z nejznámějších a turisticky nejoblíbenějších pláží na Maltě. V její blízkosti se nachází parkoviště, autobusová zastávka a přímo na ní naleznete kavárnu. Stezkou podél pobřeží se můžete projít na pláže Ghajn Tuffieha a Gnejna Bay.

Ghajn Tuffieha

Menší písečná pláž přístupná po schodech s prudším vstupem do moře. Je velmi oblíbená mezi příznivci šnorchlování. Nad pláží se tyčí opuštěná strážní věž Ghajn Tuffi-eha.

Gnejna Bay

Oblíbená, asi 150 m dlouhá písečná pláž na severovýchodě ostrova, v jejíž bezprostřední blízkosti se nachází stánek s občerstvením a parkoviště.

Malta-Uzasne-maltske-pobrezi-je-plne-romantickych-zakouti.jpg

Paradise Bay

Malá, úzká a písečná pláž je opravdovým rájem. Jedná se o oblíbené místo pro koupání a šnorchlování. Pláž je přístupná po schodech a naleznete zde i restauraci.

Armier Bay

Stranou turistických středisek leží menší přírodní písečná pláž s okouzlujícím výhledem na sousední ostrovy Gozo a Comino.

St. George´s Bay

Malá městská písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, která bývá během letních měsíců hojně navštěvovaná.

Pretty Bay

Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře vhodná pro rodiny s dětmi se nachází v centru městečka Birzebbuga na východním pobřeží ostrova.

Santa Marija Bay

Úzká písečná pláž s pozvolným vstupem do moře a křišťálově čistým mořem na ostrově Comino. Je vzdálena asi 20 minut chůze od proslulé Modré laguny.

Ramla Bay

Největší a nejkrásnější pláž na ostrově Gozo s načervenalým pískem, která ani během letních měsíců nebývá přeplněná. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází stánek s nabídkou občerstvení a vodních sportů.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím