Nejkrásnější pláže na Mauriciu

Jedny z nejkrásnějších pláží na Mauriciu jsou například pláže letoviska Grand Baie, které je zároveň jedním z nejnavštěvovanějších a nabízí řadu možnostní pro vodní sporty a kulturní aktivity, nebo Flic en Flac, nejdelší pláž ostrova, kde najdete typický obrázek bílých písečných pláží a průzračného moře. Za návštěvu stojí také oblast Grand Bay, kde je pláží hned několik. Nejznámější je La Cuvette, která potěší snad každého milovníka písečných radovánek.

Východní pobřeží 

Nejznámější, nejoblíbenější a zároveň nejdelší pláží východního pobřeží je Belle Mare. Na této pláži si budete užívat jemného bělavého písku, průzračného moře a bujné vegetace.

Patnáct kilometrů jihovýchodně od Centre de Flacq leží pobřežní ostrůvek Ile aux Cerf, který je turistickým rájem s řadou moderních hotelů, obchodů a golfovým hřištěm. Z ostrova na pevninu a zpět plují každý den stovky lodí.

Jižní a jihovýchodní pobřeží

Mezi nejnavštěvovanější pláže jihovýchodního pobřeží patří pláž Blue Bay, oblíbená díky šnorchlování a windsurfingu, a pláž Gris-Gris, která je jednou z mála skalnatých pláží na ostrově. Zdejší skály a podmořské útesy nabízí ideální příležitost k potápění.

Západní a jihozápadní pobřeží

Nejznámější pláží jihozápadního pobřeží je Flic en Flac. Pláže v Tamarinské zátoce jsou nejoblíbenějšími surfařskými a kitesurfařskými destinacemi ostrova. K dalším známým a vyhledávaným plážím v oblasti Black River patří pláž Grande Riviere Noire a pláž na poloostrově Le Morne.