1. Fischer.cz
  2. Mauricius
  3. Rodrigues Island

Oblasti v destinaci - Rodrigues Island

Podrobné informace

  • 24 °C červenec / srpen *
  • 22 - 23 °C červenec / srpen *
  • 100MUR/67,78CZK

* průměrné teploty

Rodrigues, osamocený krasavec ideální pro vaši dovolenou

Jedním z nejpodivuhodnějších míst na Zemi je nevelký ostrůvek Rodrigues. Leží uprostřed Indického oceánu asi 600 kilometrů východně od Mauricia a v poslední době se stává stále oblíbenější turistickou destinací. Geograficky náleží mezi Maskarénské ostrovy, politicky je součástí republiky Mauricius. Jeho hlavním městem je Port Mathurin, letiště Sir Gaëtan Duval Airport (dříve známé jako Plaine Corail Airport) se nachází na jižním cípu ostrova.

Příjemná procházka půvabným pobřežím

Rodrigues, zvaný také jako „Popelka Mascarén“, je zhruba 100 kilometrů čtverečních velký ostrov sopečného původu, na němž žije necelých 50 tisíc obyvatel. Pro Evropu ho objevil portugalský mořeplavec Diego Rodriguez v roce 1528. Vyniká pestrou tropickou krajinou a členitým pobřežím, kolem nějž se vine mělká, tyrkysová laguna. Proto je oblíbený především mezi milovníky přírody, potápění a klidné, romantické dovolené.

Pro Rodrigues jsou typické četné, krátké pláže ukryté mezi kamenitými břehy, zvláště na severu a východě ostrova. Vynikají jemným, světlým pískem, pozvolným klesáním do křišťálově čisté laguny a panenským klidem, který narušuje pouze několik ubytovacích zařízení. Nádherný podvodní svět kolem zdejších korálových útesů a 17 ostrůvků doslova vybízí k průzkumu fascinující mořské fauny i flóry.

Pořád je co dělat

Rodrigues.jpgK nejoblíbenějším aktivitám na ostrovu Rodrigues se vedle šnorchlování a potápění (k dispozici je i několik lodních vraků v čele s britským korábem Trio) řadí turistika, plavby po oceánu a relaxace. Za návštěvu rozhodně stojí metropole Port Mathurin s přístavem a řadou hospůdek v křivolakých uličkách.

Určitě si nenechte ujít ani letecký výlet na Mauricius, kde můžete navštívit:

  • Botanickou zahradu Pamplemousse
  • Národní park Black River s vodopády
  • Pamětihodnosti Port Louis
  • Severní mys Cap Malheureux

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Rodrigues Island

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.