×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Zábava, sport a nákupy v Mexiku

Zažijte Mexiko aktivně, zábavně i tradičně Lidé v Mexiku

Nenechte si ujít to nejzajímavější z Mexika. Pobřeží dává prostor k nejrůznějším vodním radovánkám, centrum turistických středisek k nákupům a večerní zábavě.

Sporty

Fotbal

Mexičané jsou nejen velcí fanoušci fotbalu, ale sami ho i aktivně hrají, a to velmi dobře. Zajimavosti je, že při mistrovstvích světa, pokud Mexiko skóruje, v oblasti Mexico City (celá aglomerace čitá 22 milionů obyvatel) docházi doslova k malým umělým zemětřesením. Lide tu sledují zápasy společně na náměstích nebo v restauracích a při úspěchu skáčou radostí, na což reagují i senzory seismometrů.

Baseball

Americký baseball je nejoblíbenější hrou na Yucatánu. Pálku a rukavici tu vlastní téměř každá rodina.

Pelota 

Jedná se o oblíbenou mexickou hru, která je podobná u nás známějšímu squashi. Hraje se s pomocí raket a gumového nebo koženého míčku, který se odbíjí o zeď.

Charreria

Pokud nejste právě zkušeným kovbojem, nejspíš se na tuto tradiční mexickou zábavu půjdete jen podívat. Tato sportovní hra se skládá z několika disciplín, ve kterých krotitelé koní dokazují své umění vrhu lasem a jízdy či krocení divokého koně.

Vodní a plážové sporty 

Mexické pobřeží je velice rozmanité a poskytuje nepřeberné možnosti k provozování vodních i plážových sportů. Ať už máte rádi adrenalinové dovádění ve vlnách, nebo romantické potápění, téměř každé větší přímořské letovisko vám splní vaše přání.

Zábava a noční život 

Mexičané se velmi rádi baví a setkávají s rodinou i přáteli. Oblíbené jsou především venkovní oslavy, tzv. fiesty. Ke klasické fiestě neodmyslitelně patří hudba a tanec. Veřejné fiesty se konají ve dnech národních svátků a jiných významných oslav.

Každá taková událost je ukázkou mexických tradic a pestrobarevných oděvů. Oslavy se konají i několik dní a noci ožívají pod září ohňostrojů.

Nakupování a suvenýry 

Kdo má rád nakupování, v Mexiku si přijde na své. Na stáncích a u plážových prodejců je možné o maličkosti smlouvat, dražší věci a cennosti však mají svou pevnou cenu a smlouvání by obchodníky mohlo spíše urazit.

Nejčastěji turisté nakupují masivní stříbrné šperky, oblíbeným suvenýrem je typické slaměné sombrero a ručně vyráběná bižuterie. Zapomenout byste neměli ani na pravou mexickou tequilu. 


Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím