Ciudad de México

Lokalita: Mexiko Mexiko Ciudad de México
Typ: Město

Náš názor

Velkolepé Ciudad de México

Ciudad de México, hlavní město Spojených států mexických, je jednou z největších metropolí Ameriky. Celá jeho aglomerace má přes 21 miliónů obyvatel a někdy se dokonce označuje za největší na světě. K jeho turistickým tahákům patří kulturní centrum Palacio de Bellas Artes, bulvár Paseo de la Reforma, monumentální Národní palác nebo vznešená metropolitní katedrála.

Ciudad de México (česky někdy také jen jednoduše Mexiko) se nachází na Mexické náhorní plošině v centrální části země. Od turistické oblasti Riviera Maya leží asi 1 300 kilometrů vzdušnou čarou. Jihovýchodně od něj se zvedá mohutný vulkán Popocatépetl (5436 m n. m.).

Aztékové v Ciudad de México

První zážitek, který vás v Ciudad de México čeká, je pocit, že na vašem životním tachometru někdo během letu natočil o 10 let více. Buďte si však jisti, že podobný pocit, způsobený nadmořskou výškou přes 2 200 metrů, pozná každý návštěvník. Pravděpodobně se s ním potýkali i původní obyvatelé oblasti, kteří v údolí, kde dnes město leží, založili významné centrum Teotihuacán. Slabostí zpočátku trpěli i Aztékové, kteří zde ve 14. století vystavěli legendární Tenochtitlán, a Španělé, kteří údolí ovládli o dvě století později a zahájili koloniální éru v historii Mexika.

Všechny kultury i současná tvář Ciudad de México se prolínají v samotném centru města, na náměstí Plaza Mayor (častěji nazývaném Zócalo). Za vidění stojí též další zákoutí mexické metropole, která představuje to nejlepší i to nejhorší, co země nabízí. Historické centrum, dům a ateliér Luise Barragána, univerzitní kampus Mexické národní autonomní univerzity a kulturní krajina Xochimilco se řadí na seznam světového dědictví UNESCO.

  • Neváhejte tedy a navštivte Ciudad de México v Mexiku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím