×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Mosambik
  2. Nampula
  3. Místa
  4. Bazaruto

Bazaruto

Lokalita: Mosambik Nampula Bazaruto
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Národní park Bazaruto

Národní park Bazaruto v provincii Inhambane, to jsou nádherné písečné pláže, krásná tropická příroda a korálové útesy s bohatým podmořským životem. Zdejší populace mimořádně vzácných dugongů zůstala zřejmě poslední u východních břehů Afriky.

Národní park Bazaruto zabírá souostroví stejného jména, které se rozkládá asi 15 kilometrů od břehů Mosambiku v Indickém oceánu. Skládá se z šestice ostrovů Banque, Bazaruto, Benguerra, Magaruque, Pansy Shell a Santa Carolina. Dostanete se sem z přístaviště ve Vilankulo, další blízká obec je Inhassoro.

Bohatství národního parku Bazaruto

Všechny zdejší ostrovy, kromě skalnaté Santy Caroliny, vytvořily naplaveniny řeky Sabi (Save). Národní park Bazaruto vznikl v květnu 1971 a jeho rozmanitá krajina zahrnuje také duny, savany, pralesy a močály.

V národním parku Bazaruto uvidíte kočkodany diadémové, pelikány a celou řadu dalších živočichů. V okolních vodách lze kromě dugongů spatřit také barakudy, bičonoše zobanovité, delfíny, keporkaky, krokodýly, manty obrovské, marlíny, želvy a žraloky obrovské.

  • Neváhejte tedy a navštivte NP Bazaruto v Mosambiku.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím