×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Mosambik
  2. Nampula
  3. Místa
  4. Maputo

Maputo

Lokalita: Mosambik Nampula Maputo
Typ: Město

Náš názor

Hlavní město Maputo

Mosambické hlavní město Maputo je zároveň největší a nejlidnatější v zemi. Zásluhou košatých stromů, lemujících dlouhé bulváry, se mu přezdívá „město akácií“. Leží na samém jihu země, kousek od Svazijska a jenom 120 kilometrů od hranice Jihoafrické republiky. O jeho bouřlivém rozvoji v posledních letech svědčí Ponte Maputo Catembe z roku 2018, nejdelší visutý most v Africe.

Maputo se nachází v zálivu Delagoa u pobřeží Indického oceánu. Mohutným estuárem Espírito Santo zde do něj ústí řeky Infulene, Matola, Tembe a Umbeluzi. Zhruba 30 kilometrů západně od něj se z moře zvedá ostrov Inhaca. Mosambická metropole má plochu 346 kilometrů čtverečních a sousedí s dalším velkým městem Matola.

Maputo, město akácií

Pro Evropu oblast Maputa objevil roku 1498 portugalský mořeplavec Vasco da Gama. Mezi roky 1784 a 1975 se město na počest obchodníka, který zde položil základy přístaviště Baia de Lagoa (Lagunová zátoka), nazývalo Lourenço Marques, do roku 1976 pak Cam Phumo. Jeho současná populace se blíží k číslu 2 milióny.

K největším památkám Maputa patří koloniální pevnost, zahrady Tunduru a především nádherné neoklasicistní vlakové nádraží z roku 1916. Za vidění stojí také budova radnice (Edifício do Conselho Municipal de Maputo) a náměstí Praça da Independ^encia. Za nákupy se vydejte na staré tržiště (Mercado Central de Maputo).

  • Neváhejte tedy a navštivte Maputo v Mosambiku.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím