×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Mosambik
  2. Pemba
  3. Místa
  4. Niassa

Niassa

Lokalita: Mosambik Pemba Niassa
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Přírodní rezervace Niassa

Ohromná plocha, nedostupnost a minimální cestovní ruch dělají z přírodní rezervace Niassa ideální místo pro život mnoha druhů typické africké fauny. Její dominantu tvoří působivá hora Mecula (1 441 m n. m.), kterou lze spatřit i během organizovaného safari.

Přírodní rezervace Niassa se rozkládá v mosambické provincii stejného jména a v provincii Cabo Delgado. Severně, za pohraniční řekou Rovuma, na ni navazuje přírodní park Lukwataa-Lumesule v Tanzánii. Rekreační oblast Pemba se nachází asi 500 kilometrů od hlavního vchodu.

Co uvidíte v přírodní rezervaci Niassa

Základy přírodní rezervace Niassa položila portugalská koloniální správa již v roce 1954. Dnes v ní žije více než 400 druhů ptáků, význačná populace psa hyenovitého, antilop, slona, buvola, pakoně či levharta a také několik endemických druhů (např. zebra Boehmova a impala Johnstonova).

Rozloha 42 tisíc čtverečních kilometrů dělá z přírodní rezervace Niassa největší chráněnou oblast v Mosambiku. Táhne se přes ni pás tropických lesů, složených především ze stromů rodu Brachystegia, který zasahuje na západ k jezeru Malawi a na východ směrem k Indickému oceánu.

  • Neváhejte tedy a navštivte přírodní rezervaci Niassa v Mosambiku.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím