1. Fischer.cz
  2. Portugalsko
  3. Algarve
  4. Faro
  5. ČAROKRÁSNÉ POBŘEŽÍ A HISTORIE PORTUGALSKA

ČAROKRÁSNÉ POBŘEŽÍ A HISTORIE PORTUGALSKA

  • Historie jihu Portugalska

Informace o hotelu

8denní poznávací zájezd

Algarve - Lisabon - Faro - Tavira - Olhao - Silves - Monchique - Foia - Lagos - Ponta da piedade - Quinta dos vales - Cabo de Sao Vicente

Program zájezdu

1. den: Praha - Faro
odlet z Prahy do Fara, transfer do 3* hotelu na pobřeží Algarve, večeře, nocleh.

2. den: Algarve
snídaně, zorientování se v okolí hotelu, úvodní schůzka, představení programu, možnost koupání v Atlantském oceánu, večeře.

3. den: Lisabon
po snídani odjezd do Lisabonu, příjezd po slavném červeném mostě s názvem 25. dubna přes řeku Tejo do čtvrti Belém, která je proslulá díky zaoceánským plavbám Vasco da Gamy. Možnost návštěvy kostela a kláštera sv. Jeronýma. Návštěva nejznámější lisabonské cukrárny s ochutnávkou dortíku Pastel de Belém (v ceně), který je tak slavný, že se v celém Portugalsku pečou jeho napodobeniny. Dále přejezd k Belémské věži - nejfotografovanější památce Lisabonu a Památníku Objevitelů. Panoramatická projížďka přes slavná lisabonská náměstí. Pěší procházka po náměstí Rossio přes dolní město Baixa. Možnost obědu v tradiční portugalské restauraci. Možnost projížďky nevyzpytatelnou historickou tramvají do čtvrti Alfama či lanovkou Gloria na jednu z nejkrásnějších lisabonských vyhlídek, volno. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den: Faro - Olhao - Tavira
po snídani celodenní výlet do měst Faro, Olhao a Tavira. Ve Faru uvidíme historické centrum opevněné zčásti starověkými hradbami, vstoupíte do něj obloukem Arco da Vila a vydáte se ke krásné katedrále Sé vybudované na místě původní mešity, ze které je nádherná vyhlídka na přírodní park Ria Formosa. Přesun do původního rybářského městečka Olhao, kde se pořádají tradiční portugalské trhy. Fakultativě možnost výletu na lodičkách lagunou kolem písečných dun do přírodního parku Ria Formosa. Odpoledne se vydáme do tradičního města Tavira, typického algarvskou architekturou a kvetoucími buganvíliemi. Ve městečku navštívíme kostel Misericordia a zříceninu maurského hradu, odkud je pohádková vyhlídka na město. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5. den: Cruise Tour
po snídani celodenní výlet na palubě motorového člunu podél pobřeží. Během plavby poznáte čarokrásné pobřeží Algarve, poznáte nějakou z tajemných jeskyní a během plavby se loď přesune dál od pobřeží a pokusí se vypátrat skupinku delfínů. Samozřejmě nelze zaručit, že je pokaždé vypátráme. V podvečerních hodinách návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den: Silves - Monchique - Castelo de Silves
po snídani celodenní výlet do Silves a Monchique. Středověké město Silves je známé svým maurským hradem s „červenými hradbami“, které zde původně vybudovali Římané, za vlády Arabů město vzkvétalo a stalo se hlavním střediskem jejich říše Al-Gharb. Castelo de Silves (v ceně) je postavený z červeného pískovce, je odtud okouzlující výhled na město a krajinu. Monchique je lázeňské algarvské pohoří s množstvím eukalyptů, korkových dubů a pomerančovníků. Cesta na nejvyšší horu Foia (902 m) je lemovaná panoramatickými restauracemi s místní specialitou kuře piri-piri - možnost fakultativního oběda. Návrat na hotel. Večeře, nocleh.

7. den: Lagos - Cabo Sao Vicente - Quinta dos Vales
po snídani celodenní výlet do měst Lagos a Cabo de Sao Vicente. Lagos, přímořské město spojené s první fází zámořských objevů, leží v jednom z největších zálivů ­Algarve. Ve městě je moderní přístav, kostel sv. Antonína, náměstí Jindřicha Mořeplavce. Možnost fakultativní projížďky na lodičkách podél překrásných skalních útvarů a do jeskyní. Dále navštívíme nejjihozápadnější cíp kontinentální Evropy, Cabo de Sao Vicente (65 m vysoké útesy), tzv. konec světa. Po cestě nazpátek návštěva algarvských vinic Quinta dos Vales s degustací bílého, růžového a červeného vína. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

8. den: Faro - Praha
po snídani dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Upozornění: Rozsah a kvalita uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci. Změna programu vyhrazena. Doporučujeme počítat s částkou cca 60 EUR na vstupy.Orientační ceny: výlet na lodičkách na Ria Formosa 15 EUR, oběd kuře piri-piri v Monchique 13 EUR. Ceny jsou orientační, mohou se mírně lišit. 

V ceně zájezdu je zahrnuto: leteckou přepravu v turistické třídě Praha-Faro-Praha, transfer letiště-hotel-letiště v cíli zájezdu, dopravu autokarem během programu zájezdu, 7 nocí s polopenzí ve 3* hotelu na Algarve, prohlídky dle programu bez vstupů, ochutnávka vína v Quinta dos Vales, ochutnávka 1 dortíku Pastel de Belém, vstup na zámek Silves, vstup do katedrály ve Faru, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto:  vstupy do památek, doporučený příplatek za cestovní pojištění (podrobnosti o pojištění naleznete na našich webových stránkách nebo u svého prodejce), fakultativní služby, místní taxy splatné v místě, spropitné.

Fotogalerie

Načítám...