Faro

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Faro, maják vaší magické dovolené v Algarve

Hlavní administrativní centrum provincie Algarve, její největší město i význačný turistický uzel, to všechno je Faro. Rozkládá se na úplném jihu regionu, zdejší mys Cabo de Santa María dokonce tvoří nejjižnější bod pevninského Portugalska. Kousek od Fara vede dálnice A22, lemující celé algarvské pobřeží, na západním okraji města vyrostlo mezinárodní letiště Aeroporto de Faro.

Panenské pláže ve Faru

Malebné Faro (65 tisíc stálých obyvatel) se může pochlubit nádhernou polohou, dlouhou historií i množstvím příležitostí k zábavě. Přístup k otevřenému Atlantiku tady přehrazuje řada drobných písečných ostrůvků (jako Ilha da Faro, Ilha da Barreta a Ilha de Culatra), formujících s pobřežními lagunami přírodní rezervaci Ria Formosa. Tato pozoruhodná krajina se zakusuje do vnitrozemí přímo mezi letištěm a farským starým městem.

Za plážemi se u Fara musíte vydat na přední linii zmiňovaných písečných ostrovů. S pevninou spojuje most pouze Ilha da Faro (hned naproti letišti), na kterém můžete relaxovat na Praia da Quinta do Lago. Více na východ se táhne Praia da Ilha Deserta a další rozsáhlé písečné plochy, pro něž je typický klid, velkorysý prostor a pouze základní vybavení (restauracemi, nabídka vodních sportů).

Další rekreační střediska poblíž Fara

Atrakce a pamětihodnosti ve Faro

Faro.jpgStarobylé centrum ve Faru, pamatující pod názvem Ossonoba římskou éru, bylo sice poškozeno zemětřesením roku 1755, přesto si dosud uchovalo hodně ze své původní krásy a působivosti. K jeho největším atrakcím patří zbytky pevnosti a gotické katedrály, renesanční klášter Convento de Nossa Senhora da Assuncao a archeologické muzeum.

Rozhodně neuděláte chybu, pokud se projdete po bulváru Avenida 5 de Outubro, který spojuje náměstí Praca de Liberdade s parkem Mata de Liceu. Hlavní obchodní zóna Forum Algarve se nachází na severu města, kousek od vlakového nádraží. A pokud byste železnicí pokračovali ještě několik zastávek, dojeli byste až ke stadiónu Estadio do Algarve, kde se hrálo i fotbalové Euro 2004. Co dělat v okolí Fara? Inspirujte se:

  • Hrát golf v obřím areálu Quinta do Lago.
  • Navštívit zábavní park ZooMarine.
  • Poznat středověký hrad Castro Marim.
  • Prohlédnout si starověké vykopávky v Abicada.

Zobrazit podrobné informace