O dopravě v Portugalsku v kostce

Mezinárodní letiště fungují v portugalských městech Lisabon (Portela, jinak také Humberto Delgado), Porto (Francisco Sá Carneiro), Faro (Aeroporto Internacional de Faro v Algarve) a Funchal (na Madeiře). Vnitřní dopravní síť zahrnuje dálnice, silnice, železnice a námořní dopravu.

Celková délka železnic dosahuje téměř 3 tisíc kilometrů. V oblasti Porta a Lisabonu existuje hustá síť příměstských linek, navazující na zdejší metro (v Portu je to spíše tramvajová rychlodráha). Specialitou jsou četné lanovky ve městech, ležících na prudkých svazích (Funchal, Lisabon, Braga atd.).

Autem Portugalskem rovnou za nosem

Dálnice v Portugalsku momentálně dosahují celkové délky několik stovek kilometrů a spojují všechna důležitá sídla v zemi. V lisabonské a portské aglomeraci je jejich koncentrace samozřejmě nejhustší. Velká část dálnic včetně mostu Vasco da Gama je zpoplatněna formou mýtného.

Portugalsko-Most-Vasco-de-Gama-v-Lisabonu.jpg

Portugalské silnice jsou v poměrně dobrém stavu. Přečtěte si ostatně, jak je to s dopravními předpisy a s cestováním autobusem po Algarve a jaké záludnosti mohou ukrývat taxíky a autopůjčovny na Madeiře.