Doprava v Algarve

Algarve-Most-v-Lisabonu-je-symbolem-portugalske-dopravni-site.jpgChcete lépe poznat region Algarve? Potom jistě využijete naše informace ohledně lokální dopravy.

Autobusem podél Atlantiku

Na pobřeží funguje v Algarve poměrně hustá síť veřejné autobusové dopravy. Jízdné není drahé a autobusy se dopravíte do všech nejdůležitějších míst na pobřeží. Ve všední dny během dne jezdí linky často a pravidelně, večer ale velmi omezeně. Ani o víkendu nepočítejte, že stačí na zastávce pár minut počkat.

Nejdůležitější města, odkud vyjíždí většina spojů, jsou Albufeira, Faro, Lagos a Portimao. Napoprvé vám může připadat místní systém poměrně chaotický, na zastávkách totiž žádné informace zpravidla nenajdete. Vždy se ale najde někdo z místních, kdo vám ochotně poradí. Ohledně možností dopravy se samozřejmě můžete informovat také u vašeho delegáta, který vám poradí, odkud a kam se nejlépe a nejrychleji dostanete.

Taxíkem algarvskými městy

Vozy taxislužby v Algarve mají černou, zelenou nebo béžovou barvu a vždy bývají označeny nápisem taxi. Řidič musí mít uvnitř vozu uvedenou sazbu, je ale třeba počítat s tím, že v noci od 22 do 6 hodin si řidiči účtují přirážku 20 procent. Příplatek se počítá také za přepravu objemnějších zavazadel.

S autopůjčovnami opatrně

Po celém pobřeží funguje řada společností, které půjčují automobily nebo motocykly. Doporučujeme, abyste se vždy důkladně seznámili se smluvními podmínkami, především co se týče pojištění vozu. Pokud chcete mít absolutní jistotu, od koho si vůz půjčujete, obraťte se na delegáta. Zajistí pro vás spolehlivý vůz i veškeré formality ohledně předání.

Dopravní předpisy

V Portugalsku jsou platná evropská pravidla silničního provozu a dodržuje se běžné mezinárodní značení. Bezpečnostní pásy jsou samozřejmě povinné a v krvi vám při silniční kontrole mohou naměřit nejvíce půl promile alkoholu. Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 120 km/h.