×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Dopravní situace v Algarve bez komplikací

Algarve-Most-v-Lisabonu-je-symbolem-portugalske-dopravni-site.jpgChcete lépe poznat region Algarve? Potom jistě využijete naše informace ohledně lokální dopravy.

Autobusem podél Atlantiku

Na pobřeží funguje v Algarve poměrně hustá síť veřejné autobusové dopravy. Jízdné není drahé a autobusy se dopravíte do všech nejdůležitějších míst na pobřeží. Ve všední dny během dne jezdí linky často a pravidelně, večer ale velmi omezeně. Ani o víkendu nepočítejte, že stačí na zastávce pár minut počkat.

Nejdůležitější města, odkud vyjíždí většina spojů, jsou Albufeira, Faro, Lagos a Portimao. Napoprvé vám může připadat místní systém poměrně chaotický, na zastávkách totiž žádné informace zpravidla nenajdete. Vždy se ale najde někdo z místních, kdo vám ochotně poradí. Ohledně možností dopravy se samozřejmě můžete informovat také u vašeho delegáta, který vám poradí, odkud a kam se nejlépe a nejrychleji dostanete.

Taxíkem algarvskými městy

Vozy taxislužby v Algarve mají černou, zelenou nebo béžovou barvu a vždy bývají označeny nápisem taxi. Řidič musí mít uvnitř vozu uvedenou sazbu, je ale třeba počítat s tím, že v noci od 22 do 6 hodin si řidiči účtují přirážku 20 procent. Příplatek se počítá také za přepravu objemnějších zavazadel.

S autopůjčovnami opatrně

Po celém pobřeží funguje řada společností, které půjčují automobily nebo motocykly. Doporučujeme, abyste se vždy důkladně seznámili se smluvními podmínkami, především co se týče pojištění vozu. Pokud chcete mít absolutní jistotu, od koho si vůz půjčujete, obraťte se na delegáta. Zajistí pro vás spolehlivý vůz i veškeré formality ohledně předání.

Dopravní předpisy

V Portugalsku jsou platná evropská pravidla silničního provozu a dodržuje se běžné mezinárodní značení. Bezpečnostní pásy jsou samozřejmě povinné a v krvi vám při silniční kontrole mohou naměřit nejvíce půl promile alkoholu. Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 120 km/h.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje