Doprava na Madeiře

madeira-Marina-ve-Funchalu.jpg

Taxíkem po Madeiře

Taxi seženete všude. Je potřeba se na začátku s řidičem domluvit na ceně jízdy. Většina vozů má taxametr, přesto byste si měli být jistí, že zaplatíte jen za ujeté kilometry. Večer je cena obvykle vyšší než přes den.

Autobusová doprava na ostrově

Autobusová doprava po ostrově je přizpůsobena hlavně podmínkám místních obyvatel, a proto je pro turisty často na poznávání ostrova komplikovaná. Autobusy společností se barevně odlišují podle toho, v jaké části ostrova jezdí, a také terminál v centru Funchalu je u každé společnosti jinde. Do nejvyšších oblastí ostrova místní doprava nejezdí.

Pro dopravu ve Funchalu a okolí fungují žluté autobusy společnosti Horários do Funchal. Jízdenku na městskou dopravu si můžete koupit v předprodeji nebo přímo u řidiče ve formě dobíjecí karty GIRO.

Jak cestovat městskými autobusy ve Funchalu?

Aby autobus ve stanici zastavil, musíte na něj mávnout. Nastupuje se vždy předními dveřmi. Pokud budete chtít vystoupit, stiskněte tlačítko na znamení.

Podrobný plán tras městských i meziměstských autobusů dostanete v Turistické informační kanceláři na Avenida Arriaga v centru Funchalu.

Jízdenky – GIRO

GIRO jsou dobíjecí karty s určitým počtem jízd nebo s denními tarify. Při nástupu je třeba kartu přiložit ke žluté čtečce, která z ní odečte jednu jízdu. Každý cestující musí mít vlastní kartu, nelze odečíst více jízd současně.

Pronájem automobilů na Madeiře

Pokud se nechcete spoléhat na místní dopravu, můžete si vypůjčit vůz. Doporučujeme ale předem konzultaci s vaším průvodcem. Jedině tak budete mít jistotu, že nenarazíte na podvodné prodejce. Průvodce vám vždy poradí nejlepší řešení. Navíc má Cestovní kancelář FISCHER v destinaci uzavřené i smlouvy s partnery, což vám zaručí jak kvalitu všech služeb, tak mnohdy i výhodnější ceny.

Pravidla silničního provozu na Madeiře

Na Madeiře platí evropská pravidla silničního provozu a mezinárodní značení. Bezpečnostní pasy jsou povinné a v krvi vám mohou zjistit maximálně 0,5 promile alkoholu. Nejvyšší povolená rychlost ve městech je 50 km/h, na rychlostních silnících 100 km/h.