Funchal

Lokalita: Portugalsko Madeira Funchal
Typ: Město

Náš názor

Funchal, hlavní město Madeiry     

Většinu muzeí, historických a úředních budov i jiných zajímavých architektonických lokalit Madeiry najdete v jejím hlavním městě Funchalu. Turisté ho pojmenovali „malý Lisabon“, neboť strmé uličky s kočičí dlažbou portugalskou metropoli skutečně připomínají.

Funchal (přes 100 tisíc obyvatel) se rozkládá na jihovýchodě Madeiry. Jeho docela rozsáhlá aglomerace zabírá asi 10 kilometrů atlantského pobřeží, zároveň stoupá do vnitrozemských kopců k výletnímu centru Monte. V těsném sousedství města leží obce Camara de Lobos, Canico a Camacha.

Funchal turistický, historický i luxusní

Hluboká přírodní zátoka Funchalu sem přilákala první evropské osadníky již v 15. století. Na okolních svazích roste divoký fenykl (funcho), podle něhož portugalští mořeplavci město pojmenovali. Na ochranu před útoky pirátů bylo vybudováno kvarteto pevností, Forte do Ilhéu (již neexistující), Sao Lourenço (dnes sídlo armády a úřadů), Fortaleza do Pico (patří námořnictvu) a Fortaleza de Sao Tiago.

Funchal lze rozdělit na tři části. V západní leží turistická zóna s většími hotely, na východě se rozkládá Zona Velha (staré město), spleť někdejších rybářských domků, z nichž mnohé byly upraveny na rušné restaurace. Centrum se vyznačuje historickými budovami a luxusními obchody. Všechny tři oblasti jsou propojeny přímořskou promenádou Avenida do Mar.

  • Neváhejte tedy a navštivte Funchal na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím