Fortaleza Sao Tiago

Lokalita: Portugalsko Madeira Fortaleza Sao Tiago
Typ: Muzeum nebo galerie

Náš názor

Fortaleza Sao Tiago, setkání vojáka a umělce

Z pobřežní pevnosti Fortaleza Sao Tiago se naskýtá úchvatný panoramatický pohled na město Funchal a jeho okolí. Dnes tu sídlí Muzeum současného umění s rozsáhlými sbírkami.

Fortaleza Sao Tiago se nachází nedaleko funchalského přístavu, asi 500 metrů od dolní stanice kabinové lanovky do výletního centra Monte nad městem. Na jedné straně můžete pozorovat vlnobití nekonečného Atlantiku a na druhé strmě stoupající svahy Madeiry.

Navštivte uměleckou expozici v San Tiago

První podobu pevnosti vetkal architekt Mateus Fernandes v roce 1614. Druhá fáze staveb byla dokončena kolem roku 1637, další (např. pod vedením Francesco Tosi Colombina) pokračovaly i v 18. století. Ještě před 2. světovou válkou zde sídlila dělostřelecká baterie, dnes je areál po rekonstrukci a slouží výstavním účelům.

Muzeum současného umění (MACFunchal) sídlící v pevnosti se pyšní množstvím zajímavých sbírek. Zaměřuje se na současné umění od roku 1960 a zahrnuje díla umělců jako Joaquim Rodrigo, Nuno de Siqueira, António Areal, José Escada, Helena Almeida, Artur Rosa, Jorge Martins či Manuel Baptista.

  • Neváhejte tedy a navštivte pevnost San Tiago na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím