Jardim Tropical Monte Palace

Lokalita: Portugalsko Madeira Jardim Tropical Monte Palace
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Jardim Tropical Monte, květinový ráj v oblacích

Romantický areál Jardim Tropical Monte Palace, zahrnující zahrady s krotkými černými labutěmi a bludištěm chodníků, mostíků, letohrádků, kašen a kaskád, byl vytvořen v roce 1894. Dnes patří takřka k povinným zastávkám turistů během dovolené na Madeiře.

Botanická zahrada Jardim Tropical Monte Palace se rozkládá na ploše 7 hektarů v nadmořské výšce kolem 500 metrů nad mořem. Najdete ji v příjemné čtvrti Monte přímo nad ostrovní metropolí Funchalem. Od pobřeží Atlantského oceánu vede k zahradě více jak 3 kilometry dlouhá kabinová lanovka.

Místo posledního odpočinku posledního císaře

Jednotlivé části soukromé zahrady Jardim Tropical Monte Palace se věnují madeirské flóře, jihoafrickým druhům rodu Protea, rostlinám z Japonska a z Číny, azalkám, kaméliím a orchidejím. K tomu je nutné připočítat několik jezírek a vodopádů, soch, altánků a dalšího doplňkového vybavení.

Projdete-li se zahradami, doporučujeme navštívit muzeum Museu Monte Palace s mnoha zajímavými expozicemi. Vydáte-li se dále na západ, po chvilce se ocitnete u kostela Nossa Senhora do Monte, jehož dvouvěžové průčelí shlíží dolů na správní středisko ostrova. Pohřben je v něm poslední rakousko-uherský císař Karel I.

  • Neváhejte tedy a navštivte Jardim Tropical Monte Palace na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím