Monte

Lokalita: Portugalsko Madeira Monte
Typ: Historické místo

Náš názor

Monte, zábava nahoře nad Funchalem

Městečko Monte je oblíbeným výletním cílem obyvatel Madeiry i turistů ze zahraničí. Mohou se těšit na úchvatné výhledy na Atlantský oceán, na krásnou botanickou zahradu i na pěkný kostel s hrobem posledního rakousko-uherského císaře.

Monte (kolem 7 tisíc obyvatel) shlíží na hlavní město Funchal z nadmořské výšky kolem 600 metrů a dnes už je čtvrtí na jeho severním okraji. Jižní část Monte protíná rychlostní silnice k mezinárodnímu letišti Cristiana Ronalda, severním směrem se zvedají kopce jako Pico Alto (1 129 m n. m.).

Monte a jeho lanovky

Monte bylo populárním cílem návštěvníků ostrova už od 19. století, kdy cestující z výletních lodí přepravovala nahoru ozubená dráha. Dnes uvidíte jen pozůstatky její stanice a viadukt, v blízkosti zahrad Jardim Tropical Monte Palace.

K přepravě z Funchalu sem však můžete využít novou kabinovou lanovku (zprovozněnou v roce 2000). Druhá, kratší lanová dráha vede do Monte od městské botanické zahrady. Dolů se lze projet místní specialitou, proutěným vozíkem, který řídí dva fešáci v tradičních bílých krojích.

V Monte byste neměli opomenout ani kostel Nossa Senhora do Monte. Pohřben je v něm poslední rakousko-uherský císař a český král (nekorunovaný) Karel I. Před svatostánkem najdete i jeho sochu.

  • Neváhejte tedy a navštivte Monte na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím