Ostrov Porto Santo

Lokalita: Portugalsko Madeira Ostrov Porto Santo
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Ostrov Porto Santo, osamocené dítě Madeiry

Jako pouhé zrnko na hladině Atlantského oceánu působí nedaleko Madeiry ostrov Porto Santo, který turisté mohou zahlédnout před přistáním na Mezinárodní letiště Cristiana Ronalda. Přesto stojí za návštěvu: najdete tady dům Kryštofa Kolumba, nádhernou písečnou pláž a několik dalších zajímavostí.

Ostrov Porto Santo (42 kilometrů čtverečních, necelých 5 tisíc stálých obyvatel) se nachází od 40 do 50 kilometrů od severovýchodního pobřeží Madeiry. Jeho protáhlý tvar má délku 11 a největší šířku 6 kilometrů. Krajina ostrova je protikladem Madeiry: kromě zimního období připomíná poušť okrové barvy.

Historické zajímavosti ostrova Porto Santo

Ostrov náhodou objevila trojice portugalských námořníků Joao Gonçalves Zarco, Tristao Vaz Teixeira a Bartolomeu Perestrelo v roce 1418. Základ Porto Santo tvoří velká rovina s ojedinělými kopci na severovýchodě a jihovýchodě. Nejvyšší horou je Pico do Facho (517 m n. m.). Rekreanti sem přijíždějí hlavně za klidem a za 7 kilometrů dlouhou, zlatavou písečnou pláží na jižním pobřeží.

Jedinou pozoruhodnou historickou památkou ostrova je Casa de Colombo (dům Kryštofa Kolumba), kde se seznámíte se životem slavného mořeplavce. Kostel Igreja Matriz pochází z roku 1430 a uvnitř spatříte pěkný dřevěný strop a velký, stříbrem zdobený ebenový tabernákl, dar Manuela I.

  • Neváhejte tedy a navštivte Porto Santo poblíž Madeiry.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím