Pico do Arieiro

Lokalita: Portugalsko Madeira Pico do Arieiro
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Pico do Arieiro, pohled na Madeiru z výšky

Rozhled z Pico do Arieiro, třetí nejvyšší hory Madeiry, nadchne každého turistu. Bez ohledu na to, jestli sem během půl hodiny dojede z Funchalu autem, nebo od konečné lanové dráhy v Monte dorazí po svých podél četných levád ve strmých svazích porostlých vonícími eukalypty a vavříny. Což už je pořádný sportovní výkon, neboť musí překonat převýšení více jak 1 200 metrů.

Pico do Arieiro (1 818 m n. m.) se vypíná v centrální části ostrova, vzdušnou čarou pouhých 9 kilometrů od centra Funchalu. Pěší túra od katedrály Sé však měří dvakrát více a stoupání je to doslova pekelné. Mimořádnou atrakcí pro zdejší obyvatele je sníh, který občas na vrcholku napadne v zimě.

Co uvidíte z Pico do Arieiro

Výhled z Pico do Arieiro za jasného počasí – často kvůli husté mlze neuvidíte nic – zahrnuje celou řadu zajímavých bodů. Na severovýchodě z Atlantiku vykukuje ostrov Porto Santo, na východě se za obcí Caniçal táhne poloostrov Ponta de Sao Lourenço, na jihovýchodě se objevují ostrovy Desertas, na jihozápadě část Údolí jeptišek (Curral das Freiras) a na západě náhorní plošina Paul da Serra.

Rozhodně však nepřehlédnete nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1 862 m n. m.), která se tyčí takřka přesně na severu. Z plochého vrcholu Pico do Arieiro, vybaveného parkovištěm, restaurací a obchodem si k ní můžete udělat adrenalinový, 10 kilometrů dlouhý výlet. Dobrodružná cesta vede také tunelem, po schodištích a po hranách hlubokých propastí.

  • Neváhejte tedy a navštivte Pico do Arieiro na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím