×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Počasí na Madeiře

Ostrov věčného jara

Madeiře se přezdívá ostrov věčného jara především díky vynikajícím klimatickým podmínkám. Počasí zde ovlivňuje vítr vanoucí od Atlantiku a teplý Golfský proud. Na Madeiře vás nepřekvapí velké výkyvy počasí ani v zimních měsících. Teplota většinou neklesá pod 18 °C.

Nejstabilnější počasí panuje na jižní straně ostrova. Deštivější dny přicházejí hlavně v podzimních a jarních měsících. Větší rozdíly jsou na horách, kde je počasí drsnější, teploty nižší a častěji se tvoří mlha nebo prší.

Stálé počasí láká k výletům i sportu

V létě je počasí na Madeiře teplé a vlhké. Převážnou část dne svítí slunce a vládnou příjemné teploty. I v letních měsících je tak ostrov vhodný pro podnikání nejrůznějších pěších nebo cyklovýletů. Typické madeirské počasí nabízí po ránu jasnou a vymetenou oblohu, kterou začnou v průběhu dne zatahovat mraky sestupující z hor.

Na Madeiře je celoročně stálé počasí, podobné, jako je například v Casablance. Klima je mírné, bez velkých výkyvů. V zimě je průměrná teplota okolo 18 °C, v létě kolem 25 °C.

Klimatické podmínky Madeiry jsou vhodné především pro výletníky a milovníky sportovních aktivit. Teploty nedosahují ani v prázdninových měsících tropických teplot, které by vyzývaly k celodennímu pobytu na pláži.

Průměrné teploty na Madeiře (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Madeirra-vzduch.jpg

Průměrné srážky na Madeiře (v mm)

Pocasi-N-Madeirra-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody na Madeiře (v °C)

Pocasi-N-Madeirra-more.jpg

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím