Počasí na Madeiře

Ostrov věčného jara

Madeiře se přezdívá ostrov věčného jara především díky vynikajícím klimatickým podmínkám. Počasí zde ovlivňuje vítr vanoucí od Atlantiku a teplý Golfský proud. Na Madeiře vás nepřekvapí velké výkyvy počasí ani v zimních měsících. Teplota většinou neklesá pod 18 °C.

Nejstabilnější počasí panuje na jižní straně ostrova. Deštivější dny přicházejí hlavně v podzimních a jarních měsících. Větší rozdíly jsou na horách, kde je počasí drsnější, teploty nižší a častěji se tvoří mlha nebo prší.

Stálé počasí láká k výletům i sportu

V létě je počasí na Madeiře teplé a vlhké. Převážnou část dne svítí slunce a vládnou příjemné teploty. I v letních měsících je tak ostrov vhodný pro podnikání nejrůznějších pěších nebo cyklovýletů. Typické madeirské počasí nabízí po ránu jasnou a vymetenou oblohu, kterou začnou v průběhu dne zatahovat mraky sestupující z hor.

Na Madeiře je celoročně stálé počasí, podobné, jako je například v Casablance. Klima je mírné, bez velkých výkyvů. V zimě je průměrná teplota okolo 18 °C, v létě kolem 25 °C.

Klimatické podmínky Madeiry jsou vhodné především pro výletníky a milovníky sportovních aktivit. Teploty nedosahují ani v prázdninových měsících tropických teplot, které by vyzývaly k celodennímu pobytu na pláži.

Průměrné teploty na Madeiře (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Madeirra-vzduch.jpg

Průměrné srážky na Madeiře (v mm)

Pocasi-N-Madeirra-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody na Madeiře (v °C)

Pocasi-N-Madeirra-more.jpg