Prales Laurisilva

Lokalita: Portugalsko Madeira Prales Laurisilva
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Prales Laurisilva, vavřínový les jako z třetihor

Prales Laurisilva uchvacuje bujnou vegetací, údolím Rabaçal a náhorní plošinou Paúl da Serra ve výšce asi 1 300 metrů nad mořem. Horská strž v něm vytváří malá jezírka lákající v letním období k osvěžení.

Laurisilva se rozkládá na ploše asi 150 kilometrů čtverečních v centrální části Madeiry, ve výšce 700 až 1200 metrů na jižních svazích a 300 až 1200 metrů na severních. Dostanete se k ní po silnici spojující Sao Vicente na severu s Ribeira Brava na jihu. Západně od ní se k nebi vypínají nejvyšší ostrovní hory v čele s Pico Ruivo.

Duch lesa z dávných časů

Stále vlhký vavřínový prales (Laurisilva) s mnoha endemickými živočišnými a rostlinnými druhy je k vidění pouze na několika málo místech planety – přestože kdysi pokrýval velkou část Evropy. Celý složitý ekosystém se do dnešních dní dochoval jen díky tomu, že zásluhou své těžké přístupnosti odolal snaze portugalských kolonizátorů o vykácení.

V madeirské Laurisilvě se vyskytují vřesovec stromovitý, cesmína kanárská, vavřín zápašný nebo holub dlouhoprstý. Její zbytky na Madeiře jsou od roku 1999 součástí světového dědictví UNESCO.

  • Neváhejte tedy a navštivte prales Laurisilva na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím