Nudu na Chalkidiki a Olympské riviéře nezažijete

Recko-9-Chalkidiki-Recky-folklor-stoji-za-to.jpgI pevninské Řecko je zárukou aktivně a zábavně prožitých prázdnin. Stačí si vybrat podle toho, co máte rádi a čemu byste se chtěli věnovat.

Sportem ku zdraví i o dovolené

Pokud s oblibou relaxujete aktivně, přečtěte si několik tipů, jak se v Chalkidiki a na Olympské riviéře zabavit. Podrobné informace a další tipy vám sdělí váš delegát, neváhejte se na něj obrátit.

Jízda na koni

Poznejte místní krásy z koňského hřbetu! Na koni si můžete projet zelené svahy i pobřeží. Zajistit si výlet na koni lze na mnoha místech na pobřeží, případně vám pomůže delegát v místě pobytu.

Jeep Safari

Netradiční zážitek nabízí Jeep Safari. Adrenalinové vyjížďky se pořádají do oblasti místních lesů, odlehlejších silnic i pláží.

Procházky, túry a výlety

Jak na Olympské riviéře, tak na Chalkidiki máte k dispozici desítky turistických tras. V turistických centrech na pobřeží najdete mapy, podle kterých se dobře zorientujte v celé oblasti.

Horolezectví

Zdolat na laně zdejší hory se dá pohodlně i s dětmi. Je to ideální kombinace k plážovým radovánkám a nabízí nevšední možnosti, jak poznávat krásy místní přírody.

Vodní sporty

Centra vodních sportů najdete na většině pláží. Pokud se chcete podívat i pod vodní hladinu,  zdejší vody jsou vám více než nakloněny. Za podmořským světem se budete muset vydat dál od pobřeží. Nejlepší je zajistit si výlet lodí a za podvodní faunou se vypravit kousek dál od rušných letovisek.

Ostatní sporty

Olympská riviéra i Chalkidiki jsou moderní prázdninové lokality a jako takové nabízejí též možnosti pro golfové vyžití, tenis i plně vybavené posilovny.

Nakupování

Sobě i svým nejbližším můžete na řeckém pobřeží pořídit celou řadu krásných dárků. Ať už budete hledat výrobky uměleckého charakteru, kvalitní víno, pálenku nebo jen drobný suvenýr, nakupovat se dá v podstatě všude. Doporučujeme pořídit šperky, kožené zboží, výšivky, krajky a tkané zboží, keramiku, dřevěné výrobky, potraviny (olivový olej, med a chalvu) či nápoje (metaxa, ouzo a různé druhy vín).

Obchody

Nákupních možností najdete na Chalkidiki celou řadu: trhy, pouliční stánky, menší kamenné obchůdky i velká obchodní centra a nákupní třídy. Většina obchodů je otevřena ve všední dny od 9.00 do 20.30 hodin, v hlavní sezoně i déle. Kreditní karty jsou přijímány ve většině obchodů.

Spropitné

Jako spropitné je běžné nechávat číšníkům 5 až 10 procent z celkové částky na účtu.

Zábava, noční život

Hotely často pro své hosty pořádají atraktivní animační večery, nejčastěji s živou hudbou. Velké komplexy mají připravený sportovně-zábavný program během celého dne. Pokud budete mít štěstí a během dovolené se trefíte do oslav některého z řeckých státních svátků, určitě si najděte čas a připojte se k oslavám! Je to skvělá příležitost, jak si poslechnout typickou řeckou hudbu a třeba se i naučit základní kroky tradičních řeckých tanců.

Pokud se vám dlouho po setmění ještě nebude chtít spát, po celém pobřeží budete mít celou řadu možností, kde se pobavit. Mnohé taverny nezavírají před půlnocí, bary a diskotéky žijí dlouho do noci, některé dokonce do svítání.