Pláže, pravá pýcha Chalkidiki a Olympské riviéry

Na Chalkidiki jsou jedny z nejkrásnějších pláží v celém Řecku, mnohé z nich nesou díky své vysoké kvalitě a péči o rekreanty ocenění modrou vlajkou. Všechny pláže jsou veřejné, nabízí značnou rozmanitost, a tak si zde můžete vybrat z pláží opuštěných, ryze turistických, písečných i kamenitých. Níže nabízíme přehled těch nejoblíbenějších turistických pláží.

Západní pobřeží

Na západní pobřeží doporučujeme například pláže Nea Kallikratia, Flogita, Nea Plagia, Dionyssiou nebo Agios Mamas. Všechny jsou velmi pěkné, široké a disponují veškerým turistickým zázemím i centry vodních sportů. V blízkosti najdete celou řadu restaurací, barů i menších obchodů a stánků.

Kassandra

Také na Kassandře není nouze o mnoho krásných pláží. Patří k nim například Nea Potidea, Sani, oblíbená Siviri, Fourka nebo Possidi. Všude najdete plné vybavení a střediska vodních sportů. K pěkným, ale hodně rušným plážím patří Pefkochori, Hanioti a Polychrono.

Recko-9-Chalkidiki-Clenite-morske-pobrezi-v-oblasti-Kassandra.jpg

Glarokavos

Jedna z vůbec nejkrásnějších pláží na Kasandře i díky překrásně laguně, nacházející se na jejím konci.

Kryopigi a Athytos

Zde najdete krásně čisté moře a v blízkosti též restaurace, bary i řecké taverny.

Loutra Agias a Paraskevis

Další méně rušné pláže, v okolí fungují velmi příjemné taverny.

Mola Kalyva

Překrásná písečná pláž u borového lesa, která je o něco klidnější než předchozí jmenované.

Paliouri

Skutečně skvostná pláž obklopená borovicemi.

Olympská riviéra

Olympská riviéra má více než 60 kilometrů zlatých písečných pláží, soustředěných například v letoviscích Leptokaria, Nei Pori nebo Platamonas. Voda bývá většinou křišťálově čistá, modré barvy přecházející až do tyrkysových odstínů. Na plážích je zajištěno velmi kvalitní turistické zázemí, možnosti sportovního a zábavného vyžití a také ideální podmínky pro děti včetně atrakcí.