Poloha a geografie Kefalonie

Krajina Kefalonie vyniká svým půvabem, členitostí, kouzelným pobřežím a mnoha jinými krásami, které v minulosti uhranuly řadu jejích návštěvníků. Byl mezi nimi i anglický romantický básník George Gordon Byron, který zde nakonec i nějakou dobu pobýval a přispěl k proslulosti ostrova v celé Evropě.

Recko-10-Kefalonie-Kefalonie,-zemsky-raj-to-na-pohled.jpg

Poloha Kefalonie

Ostrov leží v Jónském moři, zhruba 40 kilometrů západně od břehů pevninského Řecka. Těsně u něj se v tomto směru ještě nachází menší ostrov Ithaka (s nímž zřejmě kdysi tvořil jedno území), o něco dále na sever se rozkládá Lefkada a na jihu se rýsuje Zakynthos.

Rozloha a povrch Kefalonie

„Ostrov vůní a barev“, jak se dnes Kefalonii také někdy říká, je s rozlohou 781 kilometrů čtverečních největším z Jónského souostroví. Za Krétou, Euboií, Lesbem, Rhodem a Chiem je to šestý největší ostrov celého Řecka.

Povrch ostrova je převážně hornatý, hlavní masiv Aenos (či Ainos, zároveň se jedná o národní park) se táhne ze severu na jihovýchod. V jeho jižní polovině se také tyčí nejvyšší hora ostrova Mega Soros (1 628 metrů nad mořem).