Benitses

Lokalita: Řecko Korfu Benitses
Typ: Město

Náš názor

Benitses, dokonalá relaxace v typicky středomořské atmosféře

Bývalá rybářská vesnička Benitses vyrostla díky stoupajícímu zájmu o turistiku na jihu Evropy v malebné a poklidné prázdninové letovisko. Obklopuje ji průzračné moře, výstavní oblázkové pláže a nabízí plný turistický komfort se spoustou prázdninové zábavy.

Benitses se nachází na východním pobřeží Korfu necelých 15 kilometrů od jeho okouzlujícího hlavního města Kerkyra. Leží u úžiny Notio Steno Kerkiras v Jónském moři, která ostrov odděluje od pevninského Řecka.

Zamiřte za pozoruhodnými atrakcemi ostrova Korfu

Asi nejznámější atrakcí Benitses je zdejší rozsáhlé muzeum mušlí, kde spatříte schránky korýšů těch nejbizarnějších tvarů. V jeho uličkách narazíte na řadu vyhlášených taveren a několik barů, hudebních klubů a diskoték s pestrým nočním programem.

Dále se Benitses může ve svém centru pochlubit nově dokončeným velkým přístavem. Nedaleko Angela Bretanosapartments se nachází pozůstatky římských lázní z 2. století. Vesnice nebyla dosud archeologicky prozkoumána, a proto nemůže být potvrzena ani domněnka o existenci důležitého římského přístavu.

  • Neváhejte tedy a navštivte Benitses na ostrově Korfu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím