Pláže na Korfu, základ vaší dovolené

Ostrov Korfu se může chlubit překrásnými plážemi všech druhů a kategorií: oblázkovými i písečnými, opuštěnými i přeplněnými, snadno i hůře dosažitelnými. Celkem 32 pláží získalo ocenění prestižní Modrou vlajkou za čistotu vody a kvalitní služby (pronájem lehátek a slunečníků, fungující taverna, přítomnost plavčíka).

Nejkrásnější pláže na severu Korfu

Z desítek písečných pláží a kamenitých zátočin (jako Katevasidi, Canal d'Amour, Almiros, Gialiskari, Pipitou či Bataria) vybíráme šestici opravdu zajímavých a navíc dobře dostupných z jednotlivých letovisek.

Loggas

Písečná pláž Loggas (též Sunset Beach) se rozkládá asi 3 kilometry od Sidari pod vysokým útesem s překrásnou vyhlídkou na vápencové útvary a sousední ostrůvky. Schází se sem po schodech, lze si pronajmout lehátka a slunečníky. Ráno zde sluníčka moc není, zato západ slunce je nezapomenutelný.

Sidari

Přímo ve stejnojmenném letovisku najdete pláž Sidari, která díky zajímavým vápencovým útvarům a takzvanému kanálu lásky patří k nejnavštěvovanějším na ostrově. Často však bývá přelidněná a voda kalná.

Astrakeri

Poměrně nízkou návštěvností se naopak pyšní pláž Astrakeri mezi Sidari a Rodou. Nabízí moře volného prostoru, duo milých taveren, jemný písek i hřiště na beach volejbal.

Acharavi

Od Rody na západě až po lagunu Antinioti u mysu Agia Aikaterini se táhne pláž Acharavi dlouhá zhruba 5 kilometrů. V některých místech ji pokrývají kamínky, jinak je především písečná.

Korfu-plaz-1-sever.jpg

Agios Spyridon

Malá smíšená pláž Agios Spyridon se nachází u letoviska stejného jména a hned vedle laguny Antinioti. V blízkosti jsou v provozu dvě taverny.

Nejhezčí pláže na severovýchodě Korfu

Pro tuto část ostrova jsou typické malé kamínkové pláže s pozvolným přístupem do klidného, teplého a průzračného Jónského moře, například Kouloura, Kalami, Agni nebo Nissaki. Vyzkoušet byste však měli alespoň jednu z následující dvojice.

Avlaki

Oblázková, turisty zatím téměř neobjevená pláž Avlaki zabírá pobřeží romantického zálivu, kde i v největších vedrech vždy pofukuje větřík. Voda je tu nádherně čistá a průzračná a rekreační středisko Kassiopi leží jen kousek odsud.

Bataria

Jenom 50 metrů širokou, oblázkovou pláž Bataria s průzračnou vodou a se zátočinami ukrytými mezi kamennými plotnami si oblíbí především rodiče a jejich ratolesti. Do přístaviště v Kassiopoi to je odsud jenom pár minut.

Nejzajímavější pláže na jihovýchodě Korfu

Od metropole Kerkyry směrem k Benitses jsou pláže velice úzké a krátké, většinou s drobnými kamínky. Některé z nich rozhodně stojí za vaši pozornost.

Gefyra Tou Kaizer

Přímo pod zámečkem Achillionem se u pobřežní silnice ukrývá kratičká pláž Gefyra Tou Kaizer (Císařův most). Neposkytuje lehátka ani slunečníky a většinou tu nepotkáte moc lidí, zato moře je čisté a klidné.

Benitses

Několik malých pláží s kamínky a pískem se táhne podél pobřežní silnice směrem na jih i u letoviska Benitses. Lokalita nabízí přístaviště jachet, lehátka se slunečníky, mnoho taveren a barů, vodní sporty a – kromě několika úseků s řasami – průzračnou vodu.

Korfu-plaz-2-jihovychod.jpg

Moraitika a Messonghi

Dvě pláže táhnoucí se severně (Moraitika) a jižně (Mesonghi) od ústí říčky Messonghi do Jónského moře. Obě mají smíšený povrch, pozvolné klesání do vody, lehátka se slunečníky a dostupné občerstvení. Pár liduprázdných zákoutí u moře lze najít i pod olivovými háji mezi Messonghi a Boukari.

Kavos

Dlouhá písečná pláž Kavos (u Kavos) vyniká nepřeberným množstvím restaurací a barů, bahnitým dnem a v létě nájezdy anglické mládeže.

Nejpopulárnější pláže na jihu Korfu

Dvě překrásné písečné pláže najdete také v centru rušného turistického letoviska Agios Georgios, my vás však chceme upozornit na jiné čtyři úchvatné kousky pobřeží Korfu.

Korfu-plaz-3-jih.jpg

Arkoudila

Nejjižnější písečná pláž Arkoudila je zcela opuštěná a daleko od jakékoliv civilizace. Dostanete se k ní pouze džípem po prašné cestě z Lefkimmi nebo Kavosu.

Gardeno

Nádherná, nepříliš zaplněná písečná pláž Gardeno se rozprostírá nedaleko vesničky Vitalades. K dispozici jsou lehátka, slunečníky a několik taveren.

Santa Barbara

Překrásná písečná pláž Santa Barbara vás nadchne kousek od obce Marathias. Zaujme hlavně skalnatou stěnou, poskytující v dopoledních hodinách příjemný stín.

Issos

Dlouhé písečné pláži s vysokými dunami Issos se říká „korfská poušť“. Zamilovali si ji surfaři, vede podél laguny Korission a dobře se k ní dostanete z vesničky Linia poblíž Agios Georgios.

Nejznámější pláže na západě Korfu

Tato strana ostrova plně směřuje na Jónské moře, proto je zde často větrno a hladina může být o něco divočejší a studenější než na východě.

Korfu-plaz-4-zapad.jpg

Agios Gordis

Organizovaná písečná pláž Agios Gordis se rozkládá u rušného turistického letoviska stejného jména v centrální části ostrova.

Paramonas

Částečně písečná a částečně kamenitá pláž Paramonas s jednou tavernou a malým množstvím návštěvníků leží nedaleko vísky Agios Matteos.

Glyfada

Jedna z mnoha krásných organizovaných písečných pláží s mírným vstupem do moře Glyfada se skví poblíž rekreačního centra stejného názvu. Doporučujeme navštívit ji ve všední den, v neděli se sem sjíždějí lidé z celého ostrova.

Paleokastritsa

Za menší poplatek vás motorový člun odveze na jednu z jinak nedostupných, opuštěných pláží v několika zálivech u Paleokastritsy. Vynikají malými rozměry, písečno-oblázkovým povrchem a smaragdově zelenou, průzračnou vodou.