Gastoúri

Lokalita: Řecko Korfu Gastoúri
Typ: Město

Náš názor

Gastoúri, pobyt ve stínu okázalého zámku

Tisícihlavou malebnou obec Gastouri proslavil zejména honosný neoklasický palác Achillion, který zde nechala jako své letní sídlo zbudovat známá rakouská císařovna Sissi. Vesnice je ideální základnou pro jeho poznávání či toulky mezi azurovým mořem a památkami.

Gastouri leží na východním pobřeží překrásného řeckého ostrova Korfu, nedaleko úžiny Notio Steno Kerkiras v Jónském moři, od které jej odděluje populární prázdninové letovisko Benitses. Jen několik kilometrů severně odtud se rozprostírá hlavní město ostrova Kerkyra.

Prohlédněte si nejslavnější neoklasický monument Korfu

Zámek Achillion je patrně nejkrásnější neoklasickou památkou Řecka. Sněhobílý komplex, obklopený úchvatnými zahradami se spoustou soch, romantických zákoutí, fontán a labyrintů, byl postaven koncem 19. století a dodnes představuje návštěvníkům původní interiéry, jež sloužily slavné císařovně.

Nedaleké Benitses poskytuje kompletní škálu plážové zábavy a mořských radovánek. Můžete zde také navštívit proslulé muzeum mušlí se schránkami mořských korýšů těch nejroztodivnějších tvarů.

  • Neváhejte tedy a navštivte Gastoúri na ostrově Korfu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím