Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Benitses, dovolená na dosah zámku císařovny Sissi

Městečko Benitses s bohatou rybářskou historií leží na východním pobřeží jónského ostrova Korfu. Najdete ho 12 kilometrů od hlavního města Kerkyra a blízkého letiště. Benitses obklopuje zdejší charakteristická bohatá zeleň, vybízející k romantickým procházkám. Nedávno zde byla dokončena výstavba přístavu, v němž kotví velké lodě i luxusní jachty.

Pláž v Benitses s evropskou nálepkou kvality

Benitses bylo dříve známo pro své pestré možnosti nočního života. Divoké město se postupem času změnilo spíše v typicky rodinnou lokalitu s udržovanými plážemi a servisem na vysoké úrovni. Stále se však jedná o poměrně živé středisko se spoustou obchodů, sportovním vyžitím i večerní zábavou. Restauracím vévodí místní taverny Nikos Bellos, Mythos či Argo s mořskými plody.

Pláž přiléhající k centru obce, oceněnou prestižní modrou vlajkou, tvoří jemný písek, oblázky a kamínky. Nabízí obvyklé vybavení v podobě lehátek se slunečníky dostupnými za poplatek, sprch a vodních sportů. I když tady nevládne zrovna klid, pláž se rozhodně nedá označit za přeplněnou. Pokud však chcete více soukromí, pešky dojdete i na téměř opuštěná místa vhodná ke koupání.

Další rekreační střediska poblíž Benitses

Přehlídka zábavy v Benitses

Benitses.jpg

V řeckém Benitses se nachází Muzeum mušlí, které nabízí k vidění bezpočet roztodivných mušlí, vycpané žraloky a pestrobarevné ryby. Největší atrakci v okolí však představuje pouhé 2 kilometry vzdálený palác Achillion, letní sídlo rakouské císařovny Alžběty, přezdívané Sissi. Pyšní se kouzelnými zahradami, terasami a bezpočtem soch, jimž vévodí Truchlící Achilleus, řecký hrdina, po němž se palác jmenuje. Minulost na vás v Benitses dýchne z každého koutu:

  • Při procházce po pobřeží narazíte na domky bývalých rybářů dochované ve své původní kráse.
  • Po moři se vydejte a „Myší ostrov“ Pontikonissi, jenž byl podle legendy ve skutečnosti lodí.
  • Do Kerkyry plné historických památek se dostanete regionální autobusovou linkou.

  • Zpět na přehled informací o Korfu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Benitses

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.