Korfu

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Korfu, dovolená v bájném hlavním městě Kerkyry

Metropole ostrova Korfu se taktéž jmenuje Korfu neboli Kerkyra. Rozkládá se zhruba v polovině východního pobřeží, nějakých 10 kilometrů od řecké pevniny, viditelné na protějším břehu Jónského moře. Město v podstatě zabírá velkou část poloostrova mezi zálivem Garitsa a lagunou Chalkiopulos, podél níž se táhne mezinárodní letiště Ioannis Kapodistrias. Severním směrem leží v moři ostrůvek Ptichia.

Památky v Korfu převažují nad plážemi

Kerkyra se pyšní neotřelou, elektrizující atmosférou. Během dne je toto město se 40 tisícovkami stálých obyvatel rájem všech milovníků historie a umění, po setmění, kdy se jeho krásy ještě zvýrazňují, se tu v záři světel rozjíždí bohatý noční život. Každý, kdo má rád rušné ulice, spoustu příležitostí k nakupování a především pravou řeckou zábavu, si v Korfu přijde na své.

Vzhledem k tomu, že celé pobřeží Kerkyry je upraveno pro potřeby lodní dopravy, nenajdete tu – s výjimkou malé plážičky u sportovní mariny – žádná větší místa ke koupání. Za plážemi, sluněním a vodními sporty proto musíte vyrazit do nejbližších letovisek jako Kontokali či Gouvia na severu a Kanoni nebo Benitses na jihu.

Další rekreační střediska poblíž Korfu

Všechny divy a krásy Kerkyry

Kerkyra.jpg

Jakožto hlavní ostrovní město poskytuje Korfu všechny myslitelné turistické služby a další infrastrukturu. V centru čerstvé potraviny nakoupíte na velkém tržišti, na okraji v supermarketech jako AB nebo Lidl. Z četných pamětihodností stojí za vidění především Stará pevnost na ostrůvku odděleném od pevniny umělým kanálem, Nová pevnost na severu z 16. století, městský park a náměstí Esplanáda. Co zajímavého byste během dovolené v Kerkyře měli ještě vidět?

Zobrazit podrobné informace