Kavros - Georgioupolis

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kavros Apokoronou, dovolená na Krétě v klídku a pohodě

V letech ještě nedávno minulých byla Kavros Apokoronou nenápadná rybářská vesnička. Dnes je tady příjemné letovisko, těžící ze své příhodné polohy, hezkého panoramatu a mnoha lákadel v okolí. Nachází se přímo u dlouhé písečné pláže na severu řeckého ostrova Kréta, necelých 20 kilometrů od historického města Rethymno. Opačným, západním směrem, dojedete do Georgioupoli a zhruba po hodině do Chanie, kde je také mezinárodní letiště.

Další blízká rekreační střediska:

Pláže v Kavrosu jsou bez konce

V Kavros Apokoronou prožijí svou nejhezčí dovolenou zájemci o klid, příjemné prostředí, možnosti výletů do krásné krajiny a parádní koupání. Vítány jsou zde především rodiny s malými dětmi, na které čekají bezpečné písečné pláže. Dobré podmínky k pobytu tu najdou také senioři, kteří ocení snadný přístup k moři a zároveň spoustu rychle dosažitelných turistických magnetů.

Pýchou Kavros Apokoronou je bezesporu zdejší pláž, dlouhá několik kilometrů: táhne se v podstatě od střediska Georgioupoli až k městu Rethymnon. Je pokryta pískem příjemným na chodidla a ideálním k dětským hrátkám, zvolna klesá do čirých vod Krétského moře a na řadě míst je vybavena lehátky i slunečníky. Rozhodně se však nikde nebudete mačkat.

Tipy na cesty za poznáním v západní části Kréty

Kavros-Apokoronou.jpg

Kavros Apokoronou sice netepe nepřetržitou, divokou zábavou jako jiná krétská centra (vizte např. Chersonissos, Platania nebo Malia), ovšem o zábavu je tady taktéž postaráno. Podél hlavní ulice vás bude láka spousta obchůdků se suvenýry, kaváren, autopůjčoven, v provozu je i čerpací stanice. Vyzkoušejte některou z řeckých specialit v tavernách jako Gregorys, Psilomania či Asteri.

Z takřka nekonečného množství výletů v okolí Kavros Apokoronou vybíráme:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím