Kavros

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kavros Apokoronou, dovolená v klídku a pohodě

V letech ještě nedávno minulých byla Kavros Apokoronou nenápadná rybářská vesnička. Dnes je tady příjemné letovisko, těžící ze své příhodné polohy, hezkého panoramatu a mnoha lákadel v okolí. Nachází se přímo u dlouhé písečné pláže na severu řeckého ostrova Kréta, necelých 20 kilometrů od historického města Rethymnon. Opačným, západním směrem, dojedete do Georgioupolis a zhruba po hodině do Chanie, kde je také mezinárodní letiště.

Pláže v Kavrosu jsou bez konce

V Kavros Apokoronou prožijí svou nejhezčí dovolenou zájemci o klid, příjemné prostředí, možnosti výletů do krásné krajiny a parádní koupání. Vítány jsou zde především rodiny s malými dětmi, na které čekají bezpečné písečné pláže. Dobré podmínky k pobytu tu najdou také senioři, kteří ocení snadný přístup k moři a zároveň spoustu rychle dosažitelných turistických magnetů.

Pýchu Kavros Apokoronou bezesporu představuje zdejší pláž, dlouhá několik kilometrů: táhne se v podstatě od střediska Georgioupolis až k městu Rethymnon. Pokrývá ji  písek příjemný na chodidla a ideální k dětským hrátkám, zvolna klesá do čirých vod Krétského moře a na řadě míst ji doplňují lehátka i slunečníky. Rozhodně se však nikde nebudete mačkat.

Další rekreační střediska poblíž Kavrosu

Tipy na zábavu a aktivity v Kavrosu

Kavros-Apokoronou.jpg

Kavros Apokoronou sice netepe nepřetržitou, divokou zábavou jako jiná krétská centra (vizte např. Chersonissos, Platania nebo Malia), ovšem o zábavu je tady taktéž postaráno. Podél hlavní ulice vás bude lákat spousta obchůdků se suvenýry, kaváren, autopůjčoven, v provozu je i čerpací stanice. Vyzkoušejte některou z řeckých specialit v tavernách jako Gregorys, Psilomania či Asteri. Z takřka nekonečného množství výletů v okolí Kavros Apokoronou vybíráme:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kavros