Heraklion

Lokalita: Řecko Kréta Heraklion
Typ: Město

Náš názor

Navštivte Heraklion, skutečnou krétskou pýchu

Heraklion, ležící uprostřed severního pobřeží Kréty, je pátým největším městem v Řecku. Staré město Heraklionu je obehnáno benátskými hradbami, po kterých se lze i procházet. Na jižní straně hrazení si můžete projít úžasné zahrady. Do města vedou tři brány, tou hlavní je Pantokrator měřící přibližně 18 metrů.

Bohatá výzdoba Heraklionu

Při procházce Heraklionem budete mít nádherný výhled na město i přístav. Z pevniny uvidíte na moři pustý ostrov boha Dia, na němž se nachází přírodní rezervace s typickými krétskými kozami kri-kri.

V 19. století byla v Heraklionu postavena katedrála Platia Agias Ekaterinis. Ještě půvabnější je malý kostelík Agios Minas z 18. století hned vedle ní a kostel sv. Kateřiny z 16. století, v němž najdete šest ikon Michalise Damaskinose. Na stěnách jsou i další zachovalé fresky, typické pro krétské kostely.

Heraklion, město muzeí

V místním archeologickém muzeu uvidíte předměty od neolitického období až po minojskou kulturu. Navštívit ale můžete i samotná naleziště. Za návštěvu určitě stojí i přírodovědné historické muzeum na hlavní pobřežní ulici Sofokli Venizelou.

Pozdější historii Iraklionu, od raného křesťanství po benátské a turecké období, poznáte v historickém muzeu na druhé straně města. Objevíte zde mimo jiné velmi pěknou repliku krétského selského domu z 18. století a můžete si tak vyzkoušet skutečný život na staré Krétě.

  • Neváhejte tedy a navštivte Heraklion na ostrově Kréta.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím