Doprava na Rhodosu

Recko-6-Rhodos-Pristav-v-Marmarisu.jpg

Letecky na Rhodos

Mezinárodní letiště Diagoras Airport bylo vybudováno na severozápadním pobřeží asi deset kilometrů od hlavního města Rhodos.

Autobusy na Rhodosu

Na ostrově Rhodos fungují pravidelné autobusové linky, které jezdí do všech hlavních částí ostrova. Zastávky jsou v podstatě u každého hotelu. Intervaly na hlavních trasách jsou cca po 20 minutách.Jízdenky se prodávají v autobusu u řidiče.

Rhodské taxíky

Taxi je možné objednat na recepci hotelu či ho zastavit přímo na ulici. Je vhodné se u řidiče předem ujistit, za jakou cenu vás na požadované místo odveze. Účtuje se zhruba 2 €/km. Ve městě Rhodos jsou ceny obvykle o něco vyšší.

Vypůjčeným vozem Rhodosem z jihu na sever

Cestovní kancelář FISCHER zajišťuje pronájem vozů prostřednictvím smluvní autopůjčovny za cenově výhodných podmínek. Informace o možnostech pronájmu vozidel a cenách vám poskytne váš průvodce. Ten zajistí i rezervaci a předání vozu. Částka za pronájem se hradí při podpisu smlouvy.

Vozidlo se objednává nejméně den předem. Mezinárodní řidičský průkaz není nutný, vyžaduje se však řidičský průkaz platný minimálně 1 rok. Požadovaná dolní věková hranice pro řízení osobního vozidla je 21 let.

Čerpací stanice otevírají ve všední dny a v sobotu zpravidla od 7 do 20 hodin, v neděli a ve svátky pouze některé na východním nebo západním pobřeží ostrova. Zajíždět autem do města Rhodos se nedoporučuje kvůli velmi hustému provozu a minimu volných míst k parkování. Za parkování mimo vyhrazená parkoviště se platí vysoké pokuty.

Dopravní předpisy

Na Rhodu platí standardní evropská pravidla silničního provozu. Maximální rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 80 km/h. Pozor, na kruhovém objezdu je zavedena přednost zprava. Pro řidiče platí přísný zákaz telefonování za jízdy a povinnost mít zapnuté pásy na předních sedadlech. U motocyklistů se striktně vyžaduje helma. Směrové tabule bývají v řečtině i v latince. Způsob jízdy místních řidičů je poněkud svérázný, řiďte proto se zvýšenou opatrností!