Rhodos, hlavní město

Lokalita: Řecko Rhodos Rhodos, hlavní město
Typ: Město

Náš názor

Rhodos, živá učebnice dějepisu

Při procházce městem Rhodos má návštěvník brzy pocit, jako by procházel dějinami. Stačí zahnout za roh, vystoupat po schodech a narazí na další palác, kostel či mešitu. Je tady krásně a zvláště středověké uličky kolem přístavu si udržují neopakovatelnou atmosféru.

Stejnojmenná metropole Rhodosu zaplňuje nejsevernější výběžek ostrova. Díky její strategické poloze odsud vyplouvají lodě k nepříliš vzdálenému tureckému pobřeží i na ostatní řecké ostrovy jako Symi, Kos či Karpathos. Západním městem od města, poskytujícího přístřeší 60 tisícům obyvatel a omývaného ze tří stran mořem (Egejským a Středozemním), se rozkládá i mezinárodní letiště.

Procházka rhodskou pamětí

Nejvíce památek pochází z doby johanitských rytířů a jedná se skutečně o mistrovská díla gotiky v Egejském moři. Návštěvníci by neměli vynechat prohlídku ulice Rytířů (Odos Ippoton), Hippokratova náměstí a náměstí Mučedníků (Platía Evreon Martiron), dále návštěvu Archeologického muzea nebo Paláce velmistrů.

Nezapomeňte na zmiňovaný přístav Mandraki, kde údajně stával slavný Rhodský kolos, a přilehlou Novou tržnici (Nea Agora). Nemalým zážitkem je též návštěva Monte Smith, akropole města Rhodos. Zde najdete zbytky Apollonova chrámu, antického divadla a stadionu. Po prohlídce města skýtá ideální místo k odpočinku park Rodíni.

  • Neváhejte tedy a navštivte město Rhodos na ostrově Rhodos.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím