1. Fischer.cz
  2. Slovinsko
  3. Praktické informace

Praktické informace o Slovinsku

Vychutnejte-si-Slovinsko-po-vsech-jeho-strankach.jpg

Pokud si nejste jisti, jak je to ve Slovinsku s elektrickým proudem, pitnou vodou, bezpečnostní situací a silou slunečního záření, jsou následující řádky určeny právě pro vás.

Elektrický proud

Slovinská elektrická síť je shodná s naší, nominální napětí činí 230 V / 50 Hz. Pro přístroje zakoupené v České republice není nutný žádný adaptér ani měnič.

Voda

Voda z řadu je pitná po celém Slovinsku a její úprava se řídí přísnými evropskými normami. Lze ji proto bez obav konzumovat, používat k vaření či k osobní hygieně.

Bezpečnost a kriminalita

Slovinsko je považováno za vyspělou evropskou zemi, pro turisty naprosto bezpečnou. Setkat se můžete maximálně s drobnou pouliční kriminalitou, dbejte proto obvyklé obezřetnosti. Hlídejte si hotovost, platební karty, osobní doklady a na plážích nenechávejte příruční zavazadla bez dozoru.

Opalování

Mírné středoevropské klima se sice nevyznačuje příliš agresivním sluncem, avšak i u Jadranu, ve vyšších polohách Alp či ve slovinských termálních parcích se lze snadno spálit. Dodržujte zásady zdravého opalování, používejte krémy s patřičným ochranným faktorem, chraňte si zrak kvalitními slunečními brýlemi, používejte pokrývku hlavy a vyvarujte se pobytu na slunci v poledních hodinách.