Maroko

Lokalita: Španělsko Andalusie - Costa del Sol Maroko
Typ: Historické místo

Náš názor

To nejlepší z Maroka

Maroko dělí od Španělska asi 22 kilometrů široký Gibraltarský průliv. Na marockém území leží dvě španělské enklávy, města Ceuta a Melilla. Maroko je zemí kontrastů, najdete zde moře, oceán, krásné písčité pláže, ale rovněž největší poušť světa, Saharu, nebo překvapivě také sníh.

Až pojedete do této země, nezapomeňte, že jedete do země muslimů, kde mají tradice své stálé místo. Obyvatelstvo se obléká do džiláb a kaftanů, ženy chodí zahalené až po kotníky a bakšiš se dává úplně za všechno. Alkohol ani vepřové maso tu nečekejte.

Dobroty na marocký způsob

Marocká kuchyně, zahalená do vůně koření, by vaší pozornosti ale rozhodně uniknout neměla. Typickým jídlem je slavný kuskus – směs jehněčího či kuřecího masa se zeleninou, ovocem a nahrubo mletou pšenicí. Kdo chce více experimentovat, může zkusit jídlo zvané pastela, tj. kuřecí nebo holubí maso zabalené do listového těsta a pocukrované, nebo tadžin, speciální druh keramického hrnce, ve kterém se na přímém ohni vaří úplně všechno: maso, ryby i zelenina. A vše se zajídá speciálním chlebem zvaným kessra.

Ať už si v Maroku pochutnáte na čemkoli, na každém kroku vás bude provázet národní nápoj – silně slazený mátový čaj, chnaná, který se pije v jakémkoliv množství a v jakékoliv době.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím