Ronda

Lokalita: Španělsko Andalusie - Costa del Sol Ronda
Typ: Město

Náš názor

Město Ronda, domov zbojníků, stavitelů a toreadorů

V divokém, drsném a skalnatém regionu na jihu Andalusie, plném vesniček šplhajících po úbočích kopců, ukrývá se fascinující město Ronda. V působivé krajině snadno podlehnete dojmu, že se za další zatáčkou objeví legendární lapka José María „El Tempranillo“. Oblasti, dříve skutečně ovládané slavnými loupežníky a pašeráky, však dnes vévodí spíše zříceniny arabských hradů.

Ronda (necelých 40 tisíc stálých obyvatel) se rozkládá na náhorní plošině pod svahy pohoří Serranía de Ronda (nejvyšší vrchol Torrecilla dosahuje 1 919 m. n. m.). Z pásma vyhlášených letovisek u Středozemního moře mezi Esteponou a Torremolinos sem dojedete během jedné hodiny. Picassovo rodiště a provinční metropole Málaga leží asi 100 kilometrů daleko.

Okuste vůni koridy

Město Ronda je rozkročeno nad 150 metrů hlubokou propastí, dělící ho na dvě poloviny. Obě části spojuje malý technický zázrak, most Puente Nuevo, vybudovaný v druhé polovině 18. století.

V nové části města nedaleko mostu stojí za pozornost býčí aréna na Plaza de Toros, jedna z nejslavnějších a nejstarších ve Španělsku (postavena v roce 1785). Tady působil zakladatel moderních býčích zápasů Pedro Romero (1754 – 1839). Byl to on, kdo zavedl boj s býkem bez koně, s muletou a mečem.

  • Neváhejte tedy a navštivte Rondu v Andalusii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím