Pláže Costa Cálida

Nejlepší koupání

Nádherné, rozlehlé a prakticky liduprázdné – to jsou základní charakteristiky pláží na pobřeží Costa Cálida. Hotovým rájem jsou z tohoto pohledu především břehy Středozemního moře u laguny Mar Menor. U větších letovisek naopak mohou být, zvláště uprostřed vrcholící sezóny, docela přeplněny.

Spanelsko-13-Costa-Calida-Dabelsky-dokonale-plaze-u-Mar-Menor.jpg

Tipy na nejkrásnější pláže Costa Cálida

K vyhlášeným plážím patří například Playa de Punta Brava podél Mar Menor jižně od Los Alcázares, několik kilometrů dlouhá Playa El Arenal/Playa Pedrucho u La Manga de Mar Menor či městská Playa La Reya v Mazarrónu. Všechny pokrývá jemný světlý písek, zvolna se zvažují do vody a bývají také vybaveny slunečníky i lehátky.

Spanelsko-13-Costa-Calida-Plaze-na-Costa-Calide-jsou-jako-z-pohadky.jpg

Playa de Barco Perdido

Jednu z nejznámějších a také nejoblíbenějších pláží najdete na středomořském pobřeží La Manga del Mar Menor. Playa de Barco Perdido charakterizuje světlý zlatavý písek, pozvolný vstup do moře a průzračná voda.

Playa de Bolnuevo

Působivá, 1 600 m dlouhá pláž Playa de Bolnuevo se zlatým pískem je jednou z celkem 33 písečných pláží oblasti Mazarrónu. Ukrývá se v bývalé stejnojmenné rybářské vesnici asi 4 km od oblíbeného střediska Puerto de Mazarrón.

Playa de Paraíso

Písečná pláž Playa de Paraíso s velmi pozvolným vstupem do moře se nachází na jižním břehu slané laguny Mar Menor. Délka 800 m, téměř nulový příboj, teplá voda a malá hloubka dělají ze všech pláží laguny ideální místo pro koupání rodin s malými dětmi a díky vysoké salinitě, nejvyšší v Evropě, je voda laguny zdraví prospěšná pro všechny.

Calblanque

Jen necelé 4 kilometry od letoviska La Manga vás překvapí písečné duny, borovicové háje a dokonalé přírodní pláže, které tvoří součást přírodní rezervace Calblanque. Jedná se o ideální místo, kde si lze užít panenské přírody a moře zároveň. Kromě nádherného koupání vás bude lákat pěší turistika, cykloturistika a pozorování ptactva.