Mar Menor

Lokalita: Španělsko Costa Cálida Mar Menor
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Mar Menor, teplejší a zdravější než opravdové moře

Pobřežní slaná laguna Mar Menor (Menší moře) je se svou rozlohou zhruba 170 kilometrů čtverečních největší v Evropě. Její teplá voda (v průměru o 4 stupně více než voda sousedního Středozemního moře) a malá hloubka (maximálně 7 metrů) jsou společně s krásnými plážemi ideální k prvním lekcím plavání pro děti. A díky vysoké salinitě, opět nejvyšší na starém kontinentě, jsou její vody zdraví prospěšné pro všechny.

Mar Menor odděluje od Středozemního moře 22 kilometrů dlouhý výběžek pevniny zvaný La Manga. Přestože se na něm soustřeďuje převážná část turistického průmyslu v oblasti, stále zůstává místem přinášejícím klid a odpočinek. Mar Menor se pyšní horkým podnebím s mnoha slunečnými hodinami v roce. Nejstarším přístavem na La Manga je Puerto Bello. Z laguny vykukuje pět ostrovů (Barón, Perdiguera, Redondela, Ciervo a Sujeto).

Mar Menor nad zlato

V severním cípu laguny Charcas de las Salinas se po staletí ukládaly bahenní sedimenty vhodné pro terapeutické účely a s prokázanými léčebnými účinky na respirační, dermatologické i pohybové obtíže. Poslední studie univerzity v Murcii (z roku 1995) dokazují, že obsahují vysoké procento kationtů vápníku, magnezia, draslíku a fluoru a také aniontů chloridu a síranu, a to v daleko vyšší míře, než je běžné ve vodách s obdobnou salinitou.

Bahno nanášené na kůži pomáhá při léčbě kožních chorob, lupénky, vyrážek i akné. Kromě toho má vysokou tepelnou vodivost a díky tomu také protizánětlivé účinky potřebné v případě léčby a prevence revmatismu, artritidy, artrózy, dny, při rehabilitacích po zlomeninách kostí, problémech se záněty šlach a pohybového ústrojí vůbec.

Během svého odpočinku v Mar Menor vyzkoušejte také přírodní peeling těla mořskou solí, který odstraní odumřelé buňky, otevře kožní póry a zbaví je toxinů. Pokožka bude hladší a jemnější. Překrásným výhledem na celou oblast se můžete, obzvláště při západu slunce nebo večer při svitu hvězd, kochat z panoramatické vyhlídky Mirador Monte Blanco.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím