Praktické informace Costa de la Luz

Elektrický proud v andaluských zásuvkách

Spanelsko-02-Costa-de-la-Luz-Ani-na-prekrasnych-plazich-Costa-de-la-Luz-nezapomente-na-zasady-zdraveho-opalovani.jpg

Na Costa de la Luz je běžné elektrické napětí 220 až 240 V. Spotřebiče stavěné na 240 V by vám bez potíží měly fungovat všude. Zásuvky mívají standardní kontinentální formát. Pokud narazíte na jiný typ zásuvek, adaptér lze zakoupit v elektroobchodě, supermarketu nebo v železářství.

Voda - pít, či nepít?

Kvalita vody z vodovodní sítě je v jednotlivých částech Španělska různá. Voda je nezávadná, ale často není příliš chutná. Pokud preferujete vodu balenou, zakoupíte ji bez problémů v každém obchodě.

Bezpečnost a kriminalita

Costa de la Luz je velmi klidnou a bezpečnou oblastí. I přesto si však dávejte pozor, zejména na kapsáře. Buďte opatrní i při vybírání peněz z bankomatu. Nenechávejte bez dozoru žádné peníze a cennosti, raději využijte hotelového trezoru. V žádném případě nenechávejte věci v zaparkovaném autě a věnujte zvýšenou pozornost předmětům, které necháte odložené na pláži či u hotelových bazénů. Pokud se stanete obětí krádeže, kontaktujte svého průvodce a dle rozsahu se obraťte na recepci hotelu a poté nahlaste svou ztrátu na policii.

Trezory

Většina hotelů má pro své hosty k dispozici hotelový trezor, kam si můžete uložit své cennosti a peníze. Bližší informace ohledně pronajmutí trezoru vám sdělí hotelová recepce.

Poškození a ztráta zavazadel

Pokud zjistíte, že bylo vaše zavazadlo během letecké dopravy ztraceno, nebo poškozeno, kontaktujte leteckou společnost a škodu nahlaste po příletu na letišti nebo nejpozději do 7 dnů. V opačném případě náhradu škody nedostanete.

Opalování na Costa de la Luz

Slunce je na Costa de la Luz velmi ostré. Používejte opalovací krém s vysokým faktorem a raději nechoďte na přímé slunce během poledních hodin. Samozřejmostí je dostatek tekutin během celého dne.

Opalování „nahoře bez“ není ve Španělsku nic výjimečného a běžně se toleruje. U hotelů zpravidla neexistují soukromé pláže, všechny jsou veřejné. U turistických pláží většinou najdete i cedule s vyznačením, co je a není povoleno.