Sant Francesc Xavier

Lokalita: Španělsko Formentera Sant Francesc Xavier
Typ: Město

Náš názor

Miniaturní metropole Sant Francesc Xavier

Třítisícový Sant Francesc Xavier je největším městem a zároveň metropolí baleárského ostrova Formentera. Jedná se o skvělé místo k romantickým procházkám a posezení v některém ze stylových barů či restaurací. Díky rozsáhlé menšině jsou většinou italské, na své si tu proto přijdou zejména milovníci pizzy.

Sant Francesc Xavier se rozprostírá v centrální části Formentery, jen několik kilometrů jižně od známé Zátoky plameňáků (Estany Pudent). Z městečka je pouze pár kilometrů k plážím, proslulým blankytným mořem a bělostným pískem.

Kostelíky, muzea a galerie Svatého Františka Xaviera

Správní a kulturní centrum Sant Francesc Xavier je malebným pueblem, jehož hlavnímu náměstí Placa de la Constitució dominuje typický, bílý hispánský kostelík Església de Sant Francesc Xavier z 18. století. Kvůli dávným pirátským nájezdům je dodnes mohutně opevněný. V křivolakých uličkách městečka narazíte i na další zajímavosti.

Ukrývá se v nich například muzeum Museu d'Etnografia de Formentera, kde se dozvíte téměř vše o historii ostrova a životě na něm ještě před příchodem prvních turistů. Za pozornost stojí též nejstarší památka Formentery, gotická kaple Capella de sa Tanca Vella z počátku 14. století. Pozoruhodná díla lokálních umělců si prohlédnete v galerii Sala d'Exposicions "La Caixa".

  • Neváhejte tedy a navštivte Sant Francesc Xavier na Formenteře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím