Antigua

Lokalita: Španělsko Fuerteventura Antigua
Typ: Město

Náš názor

Zavítejte do starého města Antigua

Malebná Antigua leží v rovině, kde se prohání pasátové větry. Kdysi bývala hospodářským srdcem ostrova. Ještě dnes jsou zde vidět zbytky bohatých dvorců.

Městečko Antigua objevíte téměř přesně v geografickém středu druhého největšího z Kanárských ostrovů, nádherné Fuerteventury. Je centrem stejnojmenného okresu, jenž zabírá zhruba 250 kilometrů čtverečních v centrální částí ostrova a na východě je lemován populární pobřežní rekreační oblastí Costa de Antigua.

Kaktusy, kostely, sopky a pláže

Na okraji Antiguy stojí zrekonstruovaný mlýn s kaktusovou zahradou, svědek blahobytné minulosti. V roce 1835 se městečko dokonce stalo na rok hlavním městem Fuerteventury, než ho hned nato nahradilo dnešní Puerto del Rosario.

Za zhlédnutí jistě stojí i kostel Panny Marie z Antiguy se zvláštním oltářem. Doménou oblasti Antigua je však především sopečná příroda ostrovního vnitrozemí, v níž jsou rozeseta romantická bílá puebla a pitoreskní horské vesničky. Zdejší faunu a flóru si asi nejlépe vychutnáte v nedalekém přírodním parku Parque Rural de Betancuria, ideální lokalitě k nenáročné turistice.

Pokud zatoužíte po koupání v azurovém Atlantiku a vydáte se na východ ke Costa de Antigua, přivítají vás zlatavé a bělostné pláže, které patří k nejkrásnějším na celých Kanárských ostrovech. Východní břehy Fuerteventury jsou přirozeně chráněny Africkým pobřežím, nevyskytují se tu příliš velké vlny a pláže klesají do moře velmi pozvolna.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím