Příroda Fuerteventury? Chudá fauna i flóra, spousta skal a písku

Přírodní skvost ostrova, duny v Corraleju s rozsáhlými plážemi z bílého písku, se nachází na severu Fuerteventury. Jedná se o chráněnou přírodní oblast o velikosti 20 kilometrů čtverečních s dunami evokujícími opravdovou poušť.

Květiny, keře a stromy na Fuerteventuře

Původní ostrovní flóra je poněkud chudá. V údolích roste podél vlhkých míst tamaryšek (Tamarix canariensis), strelicie, dračinec, kanárská datlová palma a opuncie. Najdete tu však také druhy rostlin, které rostou výhradně na Fuerteventuře.

Duny v rezervaci Corralejo na Fuerteventuře.

Typickými rostlinami jsou euphorbie jako tabaiba nebo cardón, připomínající svícnový kaktus. Spatřit jej můžete na poloostrově Jandía, kde jeho porosty zpevňují svými kořeny půdu a zabraňují erozi. Oba druhy euphorbie obsahují jedovatý latex, Guančové proto pomocí cardónu lovili ryby a z tabaiby zase získávali šťávu k hubení plevele.

Savci, ryby a plazi Fuerteventury

Ani zvířat neobývá Fuerteventuru velké množství. Faunu ostrova zastupují veverky (ardillas), divocí králíci a řada ptáků či plazů. Můžete vidět datla velkého, červenku, pěnkavu a kanárka. Daří se tady také ještěrkám. Rozmanití živočichové žijí v okolních vodách, například želvy karety, rejnoci, delfíni a tuňák velký.